Baciary lepsze od Odrowąża

 

Tylko jedno spotkanie rozegrano w piątej kolejce Ligi Podhalańskiej.  W spotkaniu zespołów czołówki Baciary  pokonały Odrowąż 4-2 i dzięki temu awansowały na trzecie miejsce, podtrzymując szanse na tytuł wicemistrza. Nie doszły do skutku mecze Ratułowa z Watrą Białką i Czarnego Dunajca z Żywcem Podhalem. Zarówno Białka jak i Dunajec oddały rywalom mecze walkowerem ze wzlędu na Dzień Matki.

Zgodnie z zapowiedzią, Jagiellonia zrezygnowała z dalszej gry w Lidze Podhalańskiej. Nie ma jeszcze decyzji Ligi, ale najprawdopodobniej wyniki rozegranych już trzech spotkań Jagiellonii w wiosennej rundzie zostaną anulowane. Tym samym po trzy punkty stracą Odrowąż, Baciary i Ratułów, które zaliczyły zwycięskie spotkania z Jagiellonią..

 

ODROWĄŻ – BACIARY 2-4 (2-3)

Bramki: Kamil Macko,  Kuba Skorupa – Aleksander Pituch 2,  Nick Soto, Fernando Barrygen

Zasłużona wygrana Baciarów. którzy prowadzili nawet 3-0. Później wprawdzie Odrowąż zdobył dwie bramki, ale czwarty gol w końcówce przypieczętował w sumie pewną wygraną Baciarów. Jeszcze w ostatniej minucie Odrowąż miał szansę na trzecia bramkę, ale golkeeper Baciarów Daniel Martinez wybronił strzał Kuby Skorupy.

– To był ładny mecz i było na co popatrzeć – stwierdził szef Baciarów Wiesław Suchecki. – Obie drużyny zagrały dobrze.

– Graliśmy za bardzo „na stojąco”, a Baciary grały piłką- skomentował prezes Ligi i Odrowąża – Tomek Gre