Baciary i Czarny Dunajec za Orawą

Piąta kolejka szonu w Lidze Podhalańskiej przyniosła zmianę na pozycji wicelidera. Prowadząca w tabeli Orawa pauzowała. W pojedynku o drugie miejsce Baciary pokonały Jagiellonię i mają 3 punkty straty do lidera. Taki sam dorobek punktowy, ale nieco gorszy bilans bramek ma Czarny Dunajec. Powoli podnosi się w górę mistrz ligi Ratułów, który wysoko pokonał Szaflary. Także do dawnej dyspozycji wraca Watra/Białka, która łatwo pokonała Żywiec, ale miała ułatwione zadanie, gdyż przeciwnik miał tylko dziewięciu zawodników.
Oto relacje i aktualna tabela

ODROWĄŻ – CZARNY DUNAJEC 2-5 (1-2)
Bramki: Jarek Kieć, Kamll Macko – Robert Gacek 2, JuanTamayo, Cesar Montes, Esteban Acevedo
Pierwsza połowa wyrównana. Po przerwie przewaga Dunajca, który szybko objął prowadzeni 4-1 i było już w praktyce „po meczu”.

WATRA/ BIAŁKA – ŻYWIEC/PODHALE 5-1 (2-0)
Bramki: Vasili Youris 2, Cesar Ruezga 2, Łuksz Rabiański – Tomasz Sobczak
Żywiec miał tylko 9 zawodników i w tej sytuacji nie miał żadnych szans na nawiązania walki z Białką. Po 80 minutach zrezygnował z dalszej gry. Ozdobą spotkania była jedyna bramka dla Żywca, uzyskana przez Tomasza Sobczaka strzałem z połowy boiska.

BACIARY – JAGIELLONIA 2-0 (1-0)
Bramki: Michał Strama, Kuba Suchecki
Pomimo braku kilku zawodników, zaangażowanych w rozgrywki szkolnych zespołów, Baciary pokonały Jagiellonię. Zwłaszcza pierwsza połowa w ich wykonaniu mogła sie podobać. W tym okresie Kamil Bąk nie wykorzystał dwóch 100-proc sytuaacji na podwyższenie wyniku.
Natomiast Wojtek Siwik z Jagielllonii tak skomentował to spotkane:
– Przegraliśmy wygrany mecz. Mieliśmy sporo okazji do strzelenia bramek, ale nic nie wychodziło. No nic, jedziemy dalej. Mamy sporo młodych chłopaków, tak że będzie lepiej.

RATUŁÓW –SZAFLARY 8-2 (1-1)
Bramki: Nick Messineo 4. Dimitri Stithos 2, Danny Rohder, Nery Sanchez – Michał Saflarski. Dominik Jabłoński
Oto komentarz Ryszarda Surdela z Szaflar.
– Do przerwy mieliśmy przewagę, prowadziliśmy grę, oni nie wychodzili z połowy, zrobili jedną udaną kontrę. Naromiast po przerwie cos się u nas „posypało” – kilka indywidualnych błędów,, szybko straciliśmy trzy bramki. Poszliśmy jeszcze do przodu, ale nadzialiśmy się na kilka kontr. Nie powiem, ze mogliśmy wygrać, ale po pierwszej połowie powinniśmy prowadzić 2-0, 3-0.