Artur Kurek wygrywa TGL Logistics Open

W niedzielę 25  września  w Schaumburgu  z udziałem 61 zawodników odbył się polonijny  turniej tenisa stołowego TGL Logistics Open. Turniej ten był ostatnim turniejem kwalifikacyjnym do polonijnego TOP16, który odbędzie się 16 października.

W turnieju amatorów zwyciężył młodziutki Patryk Żyworonek przed Bogusławem Kuligowskim  i również bardzo młodym Adamem Poleckim.

Amatorzy –  od lewej: Patryk Zyworonek, Boguslaw Kuligowski i Adam Polecki

W kategorii średniozaawansowanej najlepszym wśród 30 zawodników został Bogdan Palarz. Na kolejnych miejscach uplasowali się Bartłomiej Bober i Tomasz Godlewski.

Sredniozaawansowani – od lewej: Bartlomiej Bober, Bogdan Palarz i Tomasz Godlewski

Zawodnicy w kategorii zaawansowanej nie tylko walczyli o miano najlepszego zawodnika tego turnieju, ale również o punkty potrzebne, żeby zakwalifikować się do prestiżowego turnieju TOP16.
Zwycięsko z tej batalii wyszedł Artur Kurek, który w finale wygrał z Arkadiuszem Żyworonkiem. W meczu o trzecie miejsce Michał Wolski pokonał Łukasza Niewiarowskiego.
Zaawansowani –  od lewej: organizator Wojciech Wolski, Arek Zyworonek, Artur Kurek, Michal Wolski

Pełna lista zawodników zakwalifikowanych do TOP16 po trzech turniejach kwalifikacyjnych : Artur Kurek, Łukasz Fita, Wojciech Wolski, Janusz Franeczek, Michał Wolski, Bogdan Pługowski, Dariusz Wolski, Jarosław Niewiarowski, Arkadiusz Żyworonek, Zbigniew Jabłoński, Paweł Głuchowski, Sylwester Sobota, Krzysztof Puchalski, Krzysztof Szostak, Jan Bogdan i Jarosław Dydyński.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za udział w turnieju. Słowa podziękowania należą się sponsorom turnieju. Pragnę tu wymienić firmę Creative Concept Group pana Zbigniewa Jabłońskiego, TGL Logistics,  oraz firmę PolDoor pana Sławoja Ostowskiego.