Artur Kurek wygrywa

W niedzielę 9 czerwca w hali Community Recreation Center w Schaumburgu odbył się dwudziesty piąty  polonijny turniej tenisa stołowego Poldoor Open. Na starcie stanęło 64 zawodników. Rywalizowali oni w trzech kategoriach.

11 letni Michal Wolski, najmlodszy zawodnik turnieju grajacy w kategorii zaawansowanej

W kategorii amatorów pierwsze miejsce zajął Piotr Zajac wyprzedzając Janusza Morzego i Jozefa Markowicza.
W kategorii średnio-zaawansowanej zwyciężył Jaroslaw Dydynski, ktory sprawil ogromna niespodzianke pozostawiajac w pokonanym polu bardziej utytulowanych rywali. Drugie miejsce przypadło w udziale Wojciechowi Gajdzie. Natomiast na ostatnim stopniu podium stanął  Michal Tomal. W grupie zaawansowanej w finałowym  meczu Artur Kurek  pokonał Łukasza Fite 3:2. Artur prowadzil juz 2:0, ale znany z nieustepliwosci Lukasz zdolal doprowadzic do wyrownania i dopiero w ostatnim secie Artur przechylil szale  zwyciestwa na swoja korzysc.  Mecz o trzecie miejsce dostarczył nam również sporo emocji. W nim naprzeciw siebie stanęli Janusz Franeczek i  bioracy pierwszy raz udzial w turnieju Viktor Bedriichuk. Lepszym okazał się  Janusz Franeczek wygrywając 3:0.
Turniej ten był zarazem drugą eliminacją do polonijnego TOP12, który odbędzie się 20 października. W tym prestiżowym turnieju udział weźmie tylko 12 najlepszych zawodników wyłonionych po trzech polonijnych turniejach. Następny turniej eliminacyjny odbędzie się 8 września.
Dziekuję panu Sławomirowi Ostowskiemu z firmy PolDoor oraz firmie WDT za pomoc w organizacji tego turnieju..