Agathe Georgeon i Szymek Gąsienica mistrzami Polonii

XXVIII Polonijne Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim O Puchar Konsula Generalnego Konsulatu RP w Chicago wygrali – wśród pan – Agathe Georgeon, a wśród mężczyzn – Szymek Daniel Gąsinica. Oboje reprezenguja TATTY SKi Club. 107 uczestników stanęło na starcie tegorocznych polonijnych  mistrzostw. Pokazali się dość licznie także Amerykanie, zaproszeni do startu. Przyjechali nawet z Minnesoty. Polonijne zawody cieszą się wśród nich dużym powodzeniem z uwagi na niezawodną organizacje, podawany  w trakcie imprezy lunch , a także świetną atmosferę.  W gronie startujących znalazło się kilkanaścioro najmłodszych.
Oto wyniki dwóch przejazdów slalomu giganta

KOBIETY
1.    Agathe Georgeon 37.97 sek; 2. Renata Staszel 39.16; 3.Ivana Milota 39.84; 4. Patrycja Król 41.59; 5. Megan  Smith 42.84; 6. Elżbieta Mazurkiewicz 43.52 sek.
MĘŻCZYŹNI
1.    Szymek Danel Gąsienica 35.10 sek; 2. Ryan Fuler 36.42; 3. Edi  Lee 36.52; 4. Tomasz Staszel  37.03; 5. John Zimmerman 37.54; 6. Darek Mucha 37.71 sek.

.Klasyfikację rodzinną wygrali Krzysztof Staszel; Sr. i Tomasz Staszel Jr, a dalsze miejsca zajęli: 2. Joe Keen i Joey Keen; 3. Adam Trzebunia Sr i Adam Trzebunia Jr.
Zawody obserwowała konsul generalny Konsulatu RFP w Chicago – Paulina Kapuścińska, i prezes Związku Podhalan w Ameryce Północnej – Józef Cikowski. Aura dopisała – było słonecznie i ciepło. Organizacja jak zwykle sprawna, spoczywała w rękach działaczy klubu TATRY na czele z prezesem Piotrem Chowańcem.

Najstarszym uczesstnkiem mistrzostw byl 78-letni Karl Landl, a najmodszym – 6-letni Piotruś Chmiel.