5 lat turnieju Victory Cup

Pięciolecie turnieju zostało uwiecznione dwoma nowymi kategoriami. Włączyły one w zabawę najmłodszych poniżej lat 10-ciu.
Stworzyliśmy oddzielna kategorie „Ojciec i Syn” (syn ponizej 10 lat). Wygrali ja Alan i Zbyszek Matyjas, natomoiast w grze pojedynczej ponizej lat 10 dominował Michael Ross.

Uczestnicy V Victory Cup                         Foto – Maciek Jóźwiak

Jak co roku było wielu turniejowych debiutantów, szczególnie w deblu par mieszanych.
Tytuł tegorocznego MVP (Najbardziej Wartosciowego/ej Zawodnika/czki) turnieju zdobyła 16-letnia Karolina Ryba. Karolina wygrała turniej Singlowy Kobiet oraz Miksta w parze z Markiem Guzowskim.
W najbliższym tygodniu Karolina rozpoczyna sezon tenisowy w High School, a pod koniec roku planuje występ w Mistrzostwach Świata “Orange Bowl” do lat 16 na Florydzie.

Najlepsze singlistki z organizatorem Maćkiem Jóźwiakiem

Nagrodę prestiżową Jerzego Mierczynskiego (za sportowe zachowanie zdobyl Jozef Harmata, finalista kategorii Ojciec i Syn.
The Exchange “Player-to-watch” Award otrzymał 8-letni Michael Ross, zwycięzca kategorii “Green Dot” poniżej lat 10. Michael zademonstrował nieprzeciętna waleczność, spryt oraz bardzo zaawansowane umiejętności uderzeniowe.

Duże zainteresowanie wzbudził turniej 10-latków i młodszych…

Do najdłuższych meczów turnieju należał jednak pojedynek w kategorii Ojciec i Syn pomiędzy Pawłem i Piotrkiem Andrzejewskim oraz Zbyszkiem i Alanem Matyjas. Mecz był kończony przy światłach  i pomimo rozgrywanego super tie-breaku (zamiast trzeciego seta), trwał ponad trzy godziny.