Wisłoka i Wisła nie zwalniają

Za nami już siedem kolejek halowej Europa League. Nadal bardzo dobrze spisuje się zespól Wisłoki w grupie A Major Divison, który zanotował kolejną wygraną i utrzymuje drugą lokatę, najwyższą spośród polonijnych teamów. Tym razem w pokonanym polu zespół trenera Wojtka Piotrowskiego pozostawił United Serbs. Wisłoka wciąż bez porażki – ma na koncie 5 zwycięstw i 2 remisy. Natomiast nadal bez zwycięstwa pozostaje Błyskawica, która zremisowała w polonijnych derbach z Eagles. W słabszej grupie B tej dywizji bez zmian – Wisła prowadzi, mając cztery punkty przewagi na kolejnymi rywalami.
W grupie A First Division także kolejne wygrane naszych zespołów – Błyskawicy over-30, która pozostaje jedynym zespołem z kompletem 21 pkt i Jagiellonii, która utrzymała drugą lokatę z trzema punktami straty do lidera.
Oto relacje.

Major Divison,
Grupa A

SCHWABEN –CZARNI JASŁO 4-1.
Bramka: Dominik Jabłoński
– To był słaby występ naszego zespołu – skomentował trener Maciej Orłowski. –Cztery niebieskie kartki i cztery stracone bramki. Brak dyscypliny i frustracja słabymi wynikami przenosi się na postawę zawodników.

BŁYSKAWICA – EAGLES 4-4 (2-0)
Bramki: Krystian Sosnowski 2, Eljah 2 – Michał Burzawa 2, Paweł Urban, Paweł Otachel
Do przerwy Eagles prowadził 2-0, później Błyskawica zaczęła grać „swoje”. zdobywając kolejno trzy bramki i wychodząc na 3-2. Kolejne dwie bramki dla Eagles, kt ory prowadził 4-3. Błyskawica wyrównała na 4-4, a w ostatniej minucie Damian Pikul miał „otwartą” bramkę i z trzech metrów nie trafił.
– Zwycięstwo było na wyciagnięcie ręki – powiedział Wojtek Woźniak z Błyskawicy. – Zwycięstwo nam się należało, bo naprawdę graliśmy dobrze, a Eagles miał dużo szczęścia i znakomicie broniącego bramkarza. Zapewne spory wpływ na końcowy rezultat meczu miało to, że w bramce Błyskawicy już trzeci mecz z rzędu zagrał zawodnik z pola. s Pierwsza połowa podobna do poprzednich meczów Błyskawicy, która dominuje, a przeciwnik strzela bramki, grając nawet w osłabieniu Po przerwie obraz gry nie ulega zmianie dominacja Błyskawicy. Jeszcze niecałe 2 min przed końcem meczu Eljah strzelił bramkę na 5-4, ale sędzia tej bramki nie zaliczył.

UNITED SERBS – WISŁOKA A 3-5 (2-2)
Bramki; Grzegorz Czarniecki 4, Łukasz Sulka.
Oto relacja trenera Wojtka Piotrowskiego.
Dobry mecz w naszym wykonaniu. Niewygodny przeciwnik zmobilizował się na mecz z nami, miał dużo zmienników, ale to nie pomogło… Trzeba pochwalić Grześka za 4 bramki, i a mógł mieć nawet więcej i asystę…. cały czas prowadziliśmy I mamy 3 punkty. Brawa dla chłopaków.
Dziękujemy za wspaniały doping naszym kibicom.

Grupa B

TFS – WISŁĄ A 1-5 (0-3)
Bramki: Jorge Alvarez , Mateusz Skorupa, Konrad Malinowski, Krzysztof Mróz, Kamil Maćko
Oto ocena meczu przez menagera Kazimierza Bolożą.
– Bardzo wolny mecz w ogóle. Częściowo kontrolowaliśmy mecz, ale
czasami dawaliśmy przeciwnikowi grać za dużo. Tak ogólnie zasłużone trzy punkty dla nas.

.
SOCKERS FC WHITE – WISŁOKA CHICAGO B 2-0
Mecz wyrównany, nie wykorzystaliśmy dogodnych sytuacji I bramkę na 0-1 tracimy na 5 minut do końca, gonimy wynik otwieramy się i po kontrze tracimy bramkę na 0-2…
Jest coraz lepiej, ale jeszcze brakuje wykończenia.

First Division’

Grupa A
.
BŁYSKAWICA over-30 – SCHWABEN SC 18/19 2-1

JAGIELLONIA – UNIA CHICAGO 2-1 (0-0)
Bramki: Chris Madro z rzutu karnego Michał Sawko – Emir Hodzic
Wyrównane derby, z obu stron w i polowi były bframkowe szanse . Po przerwie po błędzie Konrada Ślęczki, Unia objęła prowadzenie 1-0. Jagiellonia wyrównała z rzutu karnego. Z upływem czasu uwidoczniła się przewaga Jagiellonii. W ostatnich minutach „jaga” grała nawet z przewagą dwóch zawodników, ale raczej pilnowała wyniku, aniżeli myślała o podwyższaniu rezultatu.
Oto opinia nieobecnego na meczu Łukasza Mikołajczaka z Unii:
– Mnie nie było , ale z tego co chłopaki mówią, to mieli swoje szanse i mogli nawet ten mecz wygrać , jednak więcej szczęścia miała Jagiellonia, która wykorzystała swoje sytuacje i to ona inkasuje 3 punkty. Poza tym Unia musiała się bronić 5 razy po niebieskich kartkach , kilku mocno kontrowersyjnych . Szkoda sezonu ta strona wyraźnie nam nie pasuje ,bo przecież we wtorki gramy w lidze po drugiej stronie czyli na linie i rywalizujemy z drużynami z major division i całkiem inaczej gramy . Ale trudno, przed nami jeszcze kilka meczy i walczymy do końca.

Grupa B

WISŁA B – BROJE BOYS FC 12-2
Bramki: Michał Mróz 4, Bartek Malinowski 3, Robert Lazar 2,Kacper Kubala Rafał Nóżka, Erik Harnacik
Mecz zasłużenie wygrany przez drugi zespół Wisły pod nieobecność trenera. Nadal utrzymujemy się na trzecim miejscu. Za tydzień gramy o kolejne 3 punkty.
Nadal jesteśmy nie pokonaną drużyną w First Division B, z trzema punktami przewagi nad drugim w tabeli zespołem.

Over-30

KRAJINA UNITED – CZARNI STRZYŻÓWIEC 8-2 (3-2 )
Bramki: Łukasz Mikołajczak, Tomek Otachel
Zespół Czarnych STRZ prześladują kontuzje. W tym meczu było tylko trzech zawodników na zmiany, co niewątpliwie miało wpływ na końcowy wynik.
,.

CONNECTION – JAGIELLONIA 3-2 (0-1)
Bramki: Mateusz Ślęczka, Krzysztof Mariański

Over-40

WISŁA – EAGLES 2-3
Bramki: Wojtek Kapuścik, Marcin Okarmus – Kuba Piotrowski, Bogdan Żurowski
Na 30 sek, przed końcem sędzia – zdaniem Marcina Czeremugi – podyktował kontrowersyjnego karnego, z którego padła zwycięska dla Eagles bramka. Decyzja sędziego zapadła po faulu na Pawle Otachelu