Na czele bez zmian

Piąta kolejka wiosny w Sling TV Liga Podhalańska rozegrana została z problemami i w dodatku nie w komplecie. Obiekt w Romeoville zajęty był przez okolicznościowy turniej i liga musiała szukać zastępczych boisk. Zmieniono też godziny niektórych spotkań, na czym ucierpiały zespoły, w których wielu zawodników gra równocześnie w innych ligach. Najbardziej ucierpiały na tych zmianach Szaflary i Białka.. Szaflary, w których aż ośmiu zawodników gra także w Czarnych Jasło, musiały oddać walkowerem mecz Ratułowowi, Białka wybrała inny wariant – wstawiono do zespołu kiku młodych, nieogranych jeszcze zawodników. To posunięcie niemal się udało trenerowi Adamowi Rabiańskiemu, bowiem Bialka była o krok od pokonania Orawy.
W najciekawszym pojedynku kolejki spotkały się zespoły walczące o miejsca na podium. Jagiellonia wygrałą w nim z Baciarami.
Nie doszło do spotkania Czarnego Dunajca z Duchami, które zostało przełożone termin późniejszy. Nie został także ostatni mecz kolejki, gdyż Odrowąż miał tylko sześciu zawodników i przegrał walkowerem z Żywcem/.

Oto wyniki i aktualna tabela.

WATRA /BIAŁKA – ORAWA 2-3 (0-1)
Bramki: Łukasz Rabiańki 2 – Misza, Mkchał Kulig 2
Szczęśliwe zwycięstwo Orawy, bowiem dużo więcej syaucji stworzyla Białka.Już wpierwszej połowie Łukasz Rabianski mia trzy 100-proc sytuaje, , których nie wykorzystał.
P o zmianie po zmian od stanu 0-2, Bialka doprowadzila do stanu 2-2. Znakomicie bronił bramkarz OrawyAndrzej Palichleb. Kilka minut przed końcem Michł kUolig – nowe objawienie Orawy – zdobył zwycięską bramkę.

RATUŁÓW – SZAFLARy 3-0, walkower

BACIARY – JAGIELLONIA 1-3 (0-1)
Bramki: Adrian Pikul – Luis Manzanares 2. Sebastian Romanowski