Czarni Jasło na dwa fronty

W kolejnej rundzie spotkań w Premier Soccer League of Chicagoland, doszło do polonijnych derby, w których Czarni Jasło pokonali   Błyskawicę. Warto przypomnieć, że zespól Czarnych Jasło gra w tym sezonie  na „dwa fronty” – występuje  bowiem równieź – i to z sukcesami –  w ogólno amerykańskiej United Premier Soccer League.

162(1)Powietrzny balet w meczu Czarni Jasło – Błyskawica      Foto – Jacek Jówko

W innym meczu Unia Chicago wygrała pewnie z Winged Bull, natoiast spotkania Wisłoki z Mołdovą i  S.C. Hammers z Wisłą zostały odwołane. W pierwszym wypadku dwaj sędziowie zachorowali na covid-19 i liga nie znalazła na ich miejsce zastępców, zaś mecz Wisły przełożono, gdyż ukraiński Hammers zainteresowany był transmisją z rozgrywanego w tym samym dniu spotkania do MŚ:  Walia – Ukraina.

Open Division

BLYSKAWICA – CZARNI JASŁO 2-3 (0-2)
Bramki: Pablo Mancha, Mariusz Waksmundzki i Maciej Rzadkosz z rzutu karnego
W pierwszej połowie zdecydowana dominacja Czarnych Jasło, którzy w tym okresie zdobyli dwie bramki. Mogło ich paść zresztą więcej. Po przerwie pojedynek wyrównany. Rozstrzygnięcie padło w 80 min gry, kiedy po faulu na Łukaszu Szczęśniaku, z rzutu karnego zwycięską dla Czarnych Jasło bramkę zdobył Maciej Rzadkosz.
Poniżej relacja trenera Czarnych Jasło  Macieja Orłowskiego.
– Mecz nie strzelonych okazji. Już po pierwszych 10 minutach było 2-0. Po przerwie przeciwnik odrobił stratę dwóch bramek. Ale to my graliśmy lepiej i mieliśmy mnóstwo świetnych okazj,i których nie umieliśmy zamienić na gola. Świetnie zagrał środek pola: Kamil Macko, Marcin Kieta i Mario Waksmundzki, którzy kreowali grę i napędzali atak Ten jednak nie umiał wykorzystać stu procentowych sytuacji. Wygranę dedykujemy  trenerowi Tadeuszowi i małżonce Elżbiecie.

I jeszcze kilka zdjęć z tego spotkania

196Bramka na 3-2 Macieja Rzadkiosza z rzutu karnego

089                                                                 Zdjecia – Jacek Jówko
.
FC MOŁDOVA- WISŁOKA – mecz odwołany. O 8 p,m. w sobotni wieczór Wisłoka otrzymała wiadomość z ligi, że dwóch sędziów ma covid-19 i w związku  z tym spotkanie zostaje odwołane. Trochę to dziwne, bo przecież sędziowie nie zachorowali na godziny przed meczem. Czy nie było  dość czasu na znalezienie zastępczych arbitrów?

UNIA CHICAGO – WINGED BULL 7-2 (3-1)
Bramki: Łukasz Mikolajczak 4, Sebastian Głódź , Emir Hidzie, Adrian Głódź.
Mecz od początku pod dyktando Unii Chicago.
–  Pomimo wysokiego wyniku, była to ciężka dla nas przeprawa, bo bez możliwości dokonywania  zmian, w efekcie momentami brakowało sił – powiedział Łukasz Mikołajczak. – Ale mądra gra zaowocowała bramkami.
Druga stracona przez Unię bramka padła w wyniku kontrowersyjnej sytuacji

SC HAMMERS – WISŁĄ – mecz przełożony na prosbe Hammers, w związku z rozgrywanym w tym dniu kwalifikacyjnym spotkaniem do MŚ: Walia – Ukraina..

Over-30 White

SHOGUN – POLONEZ.2-2 (0-0)
Pechowy remis Poloneza,  gdyż przy stanie 2-1, w 90 min, w ostatniej akcji meczu Shogun zdobył wyrównującą bramkę na 2-2 i w ten sposób drużyny podzieliły się punktami.

BLYSKAWICA –STARE BYKI 3-1 (2-0)
Bramki: Jacob Shibona, Kyle Petkovich, Tomek Woźniak
Dominacja Błyskawicy przez cały mecz, a wynik mógł być znacznie wyższy.

Over-30 Red

FC SKA  – EAGLES  1-7 (0-2)
Bramki: Paweł Otachel 2. Dominik Bucior 2, Bebe 2, Marek Szczęśniak
Mecz bez historii, przewaga Eagles od początku do końca. Rywale honorowa bramkę zdobyli dopiero przy stanie 6-0. Wynik mógł być jeszcze wyższy, m. in. Łukasz Szczęśniak nie wykorzystał rzutu karnego.