Watra/Białka na czele

W trzeciej kolejce sezonu w Lowell Foods Liga Podhalańska  doszło do pojedynku na szczycie – Szaflar i Watry/Białki. Wygrała Białka 4-1 i tym samym objęła prowadzenie w tabeli. Był to ciekawy pojedynek, którego przełomowym momentem były dwa kardynalne błędy, popełnione przez drugiego  bramkarza Szaflar w odstępie 90 sekund. Dały one Białce dwie bramki i prowadzenie w meczu 3-1. W końcówce padła jeszcze jedna bramka dla nowego lidera. Pojedynek potwierdził, że te drużyny będą się najbardziej liczyć w walce o tytuł – na razie mistrza jesieni.
W czterech spotkaniach padły dwa remisy – stawka jest wyrównana . Nie ma już zespołu bez zdobyczy punktowej,  nie ma także  zespołu bez straty punktu.
Oto szczegóły i aktualna tabela

WATRA/BIAŁKA – SZAFLARY 4-1 (1-1)
Bramki: Adam Cup 2,  Farnando Alvarez, Patryk Świątkowski – Patryk Paprocki
Chyba niepotrzebna wymiana bramkarza w przerwie przez  Szaflary przesądziła o losach pojedynku czołowych zespołów ligi. Zaraz po wejściu na boisko nierozgrzany drugi bramkarz popełnił dwa fatalne błędy, które dały prowadzenie Białce 3-1i w praktyce przesądziły o losach meczu.  A zaczęło się od prowadzenia Szafkar 1-0, ale po samobójczym trafieniu  padło wyrównanie. Później te dwie bramki zdobyte przez Adama Cupa w ciągu półtorej minuty, co musiało wpłynąć na zespół dotychczasowego lidera. Próby uzyskania kontaktowego trafienia skończyły się udaną kontrą Białki i czwartą bramką.

JAGIELLONIA – RATUŁÓW 3-3 (2-1)
Bramki: Mike Burzawa 2, Konrad Malinowski – Tomek Górecki, Omar Baragan, samobójcza
Pierwsza połowa wyrównana, druga pod dyktando Jagiellonii która była zespołem lepszym. Jedną ze straconych bramek ma na koncie  bramkarz Wojtek Siwik, a przy stanie 3-2 dla „jagi”,  po rzucie rożnym Sebastian Romanowski wpakował piłkę do własnej bramki.
Zdaniem Jana Długopolskiego  z Ratułowa, pojedynek był wyrównany, a remis sprawiedliwym podziałem punktów;

UNIA CHICAGO – ODROWĄŻ 0-0
Sprawiedliwy podzial punktów – obie drużyny miały znakomite okazje do zdobycia bramek.   W Unii dwukrotnie nie wykorzystał szans Łukasz Mikołajczak, Odrowążowi  pomógł znakomicie dysponowany bramkarz  Kostek Kawęcki, broniąc m. in, trzy „setki”. A z przodu szanse mieli Sławek Olejarz i Adam Jeziorczak.
– Zadowolony z remisu i z postawy zawodników  był trener Unii Darek Pawlik – Drużyna zaczyna grać jak jedna drużyna, a nie zlepek 11-tu zawodników – powiedział.

20201004_18130420201004_145918Zdjęcia z meczu: Odrowąż – Unia Chicago         Foto Marek Krwczyk

ŻYWIEC PODHALE – ORAWA 1-1 (1-0)
Bramki: Sebastian Maciata – Michał Budz
Mecz na remis- taka była zgodna opinia. Orawa zagrała słabiej w I połowie. Po zmianie stron do gry weszli starsi i wtedy zaczęto oddawać więcej strzałów. Mecz zacięty, wyrównany, w końcówce z obu stron  było nerwowo. W obu zespołach pokazało się sporo młodzieży.

1.    Watra/Białka        3    7    9-2
2.    Szaflary        3    6    12-7
3.    Jagiellonia        3    4    10-8
4.    Ratułów            3    4    11-12
5.    Unia Chicago        3    4    4-6
6.    Odrowąż            3    4    3-6
7.    Orawa            3    2    2-3
8.    Żywiec Podhale        3    1    4-11