100 Acre Wood kusi…

Rajd 100 Acre Wood rozgrywany w okolicy miasteczka Salem w stanie Missouri na odcinkach szutrowych w okolicznych lasach, stanowi drugą eliminację cyklu Rally America (27-28 lutego 2009 )

Do rajdu zglosiły się cztery załogi polonijne z Chicago i jedna załoga z Polski.

W piątkowy poranek na trasę ruszą:

Polish American Rally Team: Jaroslaw Sozanski – Bartosz Sawicki, Subaru Impreza WRX

PPD Motorsport Rally Team: Piotr Wiktorczyk – Grzegorz Dorman , Subaru Impreza WRX-STi

Pakos Rally Team: Roman Pakos – Maciej Sawicki. Subaru Impreza WRX-STi

Art Rally Team: Arkadiusz Gruszka – Łukasz Wronski, Mitsubishi Lancer EVO IX

Revo Rally Team – Polska: Andi Mancin – Maciej Wislawski, Mitsubishi Lancer EVO IX.

Pierwotne zgłoszony byl także Jerzy Cienkosz z pilotem Kazimierzem Pudełkiem, ale jak mi powiedzial, w ostatneije chwili zrezygnował ze startu. Miał to być powrót Cienkosza po rocznej przerwie na rajdowe trasy.

Samochody Subaru wystartują w nowo utworzonej klasie Super Production GT ,a samochody Mitsubishi zaliczone są do najsilniejszej klasy OPEN i rywalizować będą w klasie ze ścisłą czolłówkaą rajdowcow w USA czyli Pastrana, Blockiem, Foustem i Comrie-Picardem.

Polacy stanowią bardzo silną grupę rajdowców i po pierwszej eliminacji zajmują znakomite pozycje w klasyfikacji.

Andi Mancin jest na czwartym miejscy w generalce a Arek Gruszka na śsmym. Piotr Wiktorczyk jest na drugim miejscu w klasie Super Production GT a Jarek Sozanski na trzecim. To doskonale pozycje wyjściowe na poczatku sezonu.

PPD Motorsport gotowe na 100 Acre Wood Rally

Kierowca zespołu PPD Motorsport, Piotr Wiktorczykzakończył przygotowania swojego Subaru Impreza WRX STI N12 do walki o następne punkty w drugej rundzie mistrzostw Stanow Zjednoczonych w rajdach samochodowych w cyklu Rally America. Zespoły rajdowe bedą walczyć nie tylko o lepsze pozycje w mistrzostwach, ale także jak PPD Motorsport, o dwie pozostałe pozycje w XGames 15.

Będzie to trzeci start Wiktorczyka na odcinkach specjalnych w lasach Marka Twain’a. Polonijny kierowca rajdowy z Chicago będzie ponownie pilotowany przez Grzegorza Dormana, po raz drugi z rzędu. Pierwsza

runda mistrzostw zakończyła się pomyslnie dla PPD Motorsport, nawet po ich 17 minutowym postoju w zaspie śnieżnej. Polski duet walczy nadal zakwalifikowanie się do XGames 15 w Los Angeles.

Załoga: Wiktorczyk – Dorman na trasie rajdu Snow*Drif, styczeń 2009

Rajd “100 Acre Wood” będzie miał 16 odcinków specjalnych w
południowym stanie Missouri. Szutrowe drogi położone u stóp gór Ozark uważane są za jedne z najszybszcyh w kraju. Nazwany po jednym z opowiadań książki o “Kubusiu Puchatku”, rajd 100 Acre Wood ma jednak w sobie wystarczająco trudności aby sprawdzić umiejetności każdego z kierowców.

Piotr Wiktorczyk: “Wyjeżdżając na 100 Acre Wood jestem koncentruję sie nad tym, aby dobrze ukończyć rajd i zdobyć punkty do XGames. Po 17 minutowym incydencie z zaspą na Sno*Drift, spróbujemy odrobić stratę w klasyfikacji generalnej.

(Na podstawie materiałów przysłanych przez menedżera Polish-American Rally Team – Bartka Stypę i pilota Piotra Włodarczyka – Grzegorza Dormana).

Dziekuję!