0.2 sek. od podium Jana Myrdy

spaniale warunki pogodowe, wprawdzie bardzo chłodno (w chwili startu temperatura 0 stopni F), ale bezwietrznie, dobrze przygotowana trasa i poand 300 uczestników stanęło na starcie „Noquemanon Ski Marathon” w biegu na 51 km stylem dowolnym w dalekim Marquette (Wisconsin). Wśród nich dwójka polonijnych biegaczy  – Jan Myrda i Stanisław Borzęcki .

Zaraz po starcie uformowała się grupa ok. 10 biegaczy z Janem Myrdą, która forsując silne tempo, oderwała się od stawki. Na ostatnich kilometrach do przodu uciekli Tad Tolbeg i Dave Duede.  Myrda mocno finiszował i i wpadł na metę na trzeciej pozycji równo z Benjaminem Laminem. Po chwili jednak fotokomórka ustaliła, że Polak przegrał podium zaledwie o 0.2 sek. Jak na dystans 51 km –  trudno nawet określić taką stratę.
1.Tad Tolbeg 2.15.07.8; 2. David Duede 2.15. 43.6; 3. Benjamin Lamin 2.18.39.6; 4. Jan Myrda 2.18.39.8 godz…….136. Stanisław Borzęcki 3.04.24.0 godz.
Kolejny start naszych biegaczy – za dwa tygodnie.