Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /homepages/39/d171762761/htdocs/KsiazekSport/polsports/wp-content/themes/ksiazeksport2/functions.php on line 73
Czarni Jasło odpadli w półfinale | Ksiazeksport
Premier Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League

Kategoria | piłka nożna

Czarni Jasło odpadli w półfinale

Z udziałem 12 zespołów z różnych lig, w tym sześciu polonijnych, rozegrano w niedzielę w hali w Palatine turniej 7×7. Uczestników podzielono na trzy grupy ;w silnej grupie A – RAW F.C., Red Eagles, Jagiellonia i Hammers; w gr. B – Wisłoka Chicago, Unia  Chicago , NK Armada i jedyny zespól z Ligi Podhalanskiej – Odrowąż. Wreszcie w równie silnej grupie C: Czarni Jasło, Wisła, Schwaben i Mołdova. Awans do półfinałów uzyskali zwycięzcy grup i najlepszy zespól z drugich miejsc.

A oto wyniki spotkań grupowych
* W grupie A Jagiellonia wygrała Red Eagles 2-0, doznała jednak dwóch porażek – z RAW FC 0-2 i  Hammers SC 1-4 i odpadła z dalszych rozgrywek.
* W gruie B Wisłoka pokonała Unie Chicago 4-1, a przegrała z Odrowążem 0-1 i z NK Armada 0-2. Odrowąż wygrał z Unią 3-2 i przegrał Armadą 4-1. Unia  w swoim ostatnim  spotkaniu zremisowała z NK Armadą 2-2.
* W grupie C Wisła doznała dwóch porażek –  nieoczekiwanie wysoko przegrała z Czarnymi Jaslo 0-6, z Mołdową 1-3, wygrała tylko ze Schwaben 3-1
W tej samej grupie Czarni Jasło oprócz wygranej z Wisłą 6-0, doznali pechowej porażki ze Schwaben 0-1 i w meczu o pierwsze miejsce w grupie pokonali Moł-dovę 4-1.
Awans do półfinałów z polonijnych zespołów uzyskali jedynie Czarni Jasło. Tam czekał na nich groźny, młody meksykański zespól RAW FC, który wygrał grupę A z kompletem 9 pkt.

PÓŁFINAŁ

RAW FC – CZARNI JASŁO 3-3, w rzutach karnych 2-1 dla RAW
Bramki: Łukasz Szczęśniak, Marek  Szczęśniak, Dominik Jabłoński
Zapowiadało się bardzo dobrze, bowiem po kilku minutach Czarni Jasło prowa-dzili 2-0. Później jednak trwała wymiana ciosów, RAW doprowadzili do remisu 2-2, później prowadzili 3-2. Okazji do strzelenia dalszych bramek mieli Czarni co najmniej kilka. Z drugiej jednak strony w ostatnich sekundach rywale nie trafili do pustej bramki i mecz zakończył się wynikiem 3-3. A karne to loteria. Tym razem więcej szczęścia w karnych mieli przeciwnicy.
Tym niemniej awans do półfinału w tym silnie obsadzonym  turnieju to kolejny sukces zespołu Tadeusza Ciężkiego i Maćka Orłowskiego.
***
W finale RAW FC spotkali się RAW FC z Hammers S.C. Ostatecznie  zwycięzcą turnieju został ukraiński Hammers S.C. , który wygrał finał 4-2.

Autor:

-redaktor serwisu