Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /homepages/39/d171762761/htdocs/KsiazekSport/polsports/wp-content/themes/ksiazeksport2/functions.php on line 73
Działacze wygrali po raz drugi | Ksiazeksport
Premier Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League

Działacze wygrali po raz drugi

Na zakończenie otwartego sezonu płukarskiego, w niedzielę na obiekcie Olympic Park w Schaumburgu  spotkały się  w dorocznym pojedynku reprezentacje polonijnych Śędziów z Działaczami Lowell Foods Liga Podhalańska. To był już 9-ty doroczny taki pojedynek. Na razie zdecydowanie lepiej spisują się Sędziowie, korzy wygrali 6 spotkań, w 2019 roku padł remis 2-2, a w 2017 roku triumfowali Działacze 7-6. Tym razem wygrali Działacze 2-1, ale bilans pojedynków wci lepszy dla Sedziw, którzy prowadzą w serii 6-2, przy jednym remisie.

IMG-20211121-WA0014Oba zespoły przd meczem….                 Foto – Marek Krawczyk

 


Warto przypomnieć, ze ta rywalizacja została zapoczątkowana w 2013 roku, ale rywalami Sędziów w pierwszych pojedynkach – aż do rozwiązania Polskiej Ligi Piłkarskiej – byli Działacze z Północy. Później postanowiono kontynuować tę ciekawą rywalizacje, już  z Działaczami góralskiej ligi.
Aura w 9-tym pojedynku była wiatrowałowo łaskawa dla walczących. Po kilku bardzo zimnych dniach, w niedzielę przyszło gwałtowne, acz chwilowe oiceplenie, a słonce sprawiło, ze piłkarze i kibice moglii czuc się tak, jakby ten mecz rozgrywa-no…gdzieś we wrześniu..
A po zakończeniu sportowych zmagań, uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek, przygotowany jak zwykle przez niezawodną prezesową Bernadetę Grela.

DZIALACZE   LP – SEDZIOWIE 2-1 (1-1)
Bramki: Dawid Szaflarski 2 – Marcin Sierak z rzutu karnego

Zarząd Lowell Foods Liga Podhalańska wystąpił w następującym składzie:
Wojciech Siwik  – Jakub Sidor , Mike Kipta, Jakub Rabiański, Dawid Szaflarski,  Ryszard Bury, Pawe łDziwisz, Tomasz Su-checki,Wiesław Suchecki, Marek Miętus, Piotr Zatłoka, Janusz Szaflarski, Mateusz Suchecki , Michał Ciężczak, Sivone Mukdad, Wojciech Gąsienica, Jon Silvestrone, Krzysztof Madro, Andrzej Mańkowski oraz prezes Tomasz Grela

SĘDZIOWIE: Milon – Fic, Grzybowski, Winncki, Stankiewicz, Puhagacewicz, Knapik, K. Bajorek,  D. Bajorek, T. Nowak,  Baran, Traversa, Malinowski, Wojtyło, Zacios, Mróz, G. Nowak, Palikot, Sierak, Bryja, Wieleba, Mikuta

Sędziowali –  Jan Skinder sędzia środkowy, liniowi  – Ireneusz Mierzejewski i Andrzej Sawicki

IMG-20211121-WA0013
***’
A oto jeszcze relacja prezesa sędziów – Zdzisława Kujawy:

Przy pięknej i naprawdę zamówionej pogodzie przez samego prezesa sędziów , który już od tygodnia to przepowiadał ( chyba prezes też nadaje się do prognozowania pogody ) w rozegranym meczu Sędziowie – Działacze  na pożegnanie sezonu sędziowie przegrali 1-2 bo całkowicie dobrym meczu, w którym to sędziowie mieli mocną obronę i całkiem dobry atak, chociaż nie przełożyło się to na skuteczność i jednak luki w grze na środku boiska . Ale tak bywa, bo chociaż  nie jeden z sędziów miał w swoim życiu kontakt z piłką , to jednak ciężko jest dorównać połowie działaczom , którzy na bieżąco są w rytmie rozgrywek . I tutaj dał nam się we znaki brak naszego menadżera  grającego, jakim miał być Robert Juszczyk, na którego wsparcie liczyliśmy .

20211121_171010-1
 Jedyną bramkę dla  polonijnych Sędziów zdobył nasz grający trener , który wielokrotnie błysną swoimi dryblingami i umiejętnością gry w “” napadzie. “” Cały mecz naprawdę był świętem polonijnej piłki nożnej . A już po meczu w bardzo przyjemnej sportowej atmosferze  wszyscy grający spędzili przyjemnie czas przy gorącym poczęstunku przygotowanym przez  jakże miłą  prezesową  Bernadke  Grela. Z nsszej i mojej strony bardzo dziękujemy Jej i reszcie rodziny prezesa, , która także z sbardzo z wielkim zaangażowaniem przygotowali się do tego meczu ze strony ( w obecnych czasach ) zwanej ze strony logistycznej .

20211121_170821 IMG_1041-1
Ja z mojej strony gratuluję  zwycięstwa działaczom ! A  “” moim “” sędziom wielkiego sportowego zaangażowania , wyróżniając wszystkich grających łącznie z Naszym bramkarzem jakim był “Jedrek “‘ Milon  góral z krwi i kości , czy też sam prezes P. S. L. Gaetano Traversa , który był  bardzo zaangażowany w naszą grę  Nie pomnę podziękować wszystkim kibicom ze strony działaczy jak i Naszym kibicom  , gdzie pokazało  się kilku sędziów , którzy już dawano “” zawiesili swoje korki !! I pozostaje mi tylko dopowiedzieć:
 Do zobaczenia już w następnym meczu!

IMG_1044IMG_1052IMG_1054Zdjęcia – Marek Krawczyk, Zbyszek Śłobarski

 

Autor:

-redaktor serwisu