Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /homepages/39/d171762761/htdocs/KsiazekSport/polsports/wp-content/themes/ksiazeksport2/functions.php on line 73
Czarni Jasło ponownie liderem | Ksiazeksport
Premier Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League

Kategoria | piłka nożna

Czarni Jasło ponownie liderem

W rozegranym w  środę ostatnim  spotkaniu ósmej kolejki w Premier Soccer Leagueof Chicagoland doszło do polonijnych derbów: Czarni Jasło – Błyskawica. Pojedynek zakończy się zwycięstwem Czarnych Jasło 2-0 (0-0.). Bramki zdobyli: Mario Waksmundzki i Dawid Szaflarski. Obie bramki padły po stałych  fragmentach gry i obie uderzeniami głową. Przy bramce na 1-0 z rogu dośrodkowywał Łukasz Szczęśniak, a przy drugiej bramce z rzutu wolnego ponownie Łukasz Szczęśniak, który tym samym zaliczył dwie asysty. Nie było to łatwe dla Czarnych Jasło spotkanie.

97c35083-1Czarni Jasło, lider Premier Soccer League

Po tym zwycięstwie Czarni Jasło powrócili na fotel lidera – mają 21 pkt. Wyprzedzają Hammers S.C. 18 pkt i Wisłokę – także 18 pkt. Czwarte miejsce zajmuje Błyskawica  z 13 pkt. A w najbliższą niedzielę 25 lipca kolejnepolnijne derby  tej lidz: Czarni Jaslo – Wisła.
A oto pomeczowe uwagi trenera Czarnych Jasło –  Maćka Orłowskiego.
– To był  dobry mecz w naszym wykonaniu, Graliśmy mądrze, z kontrataku. Trzeba wyróżnić pracę całej druzyny, a w szczególności obrońców Marka Szczęśniaka, Mike Szaflarskiego,  Joe Mendozy i Zacka Gnster’a na czele z bramkarzem Jakubem Rojkiem. Świetnie zaprezentowali się również zmiennicy – Nathan Solarski, Dawid Szaflarski i Dominik Jabłoński, którzy przy stanie 2-0 wysokim pressingiem nie pozwalali Błyskawicy dojść do sytuacji bramkowych.

I jeszcze opinia Wojtka Woźniaka z Błyskawicy,
Nie byliśmy gorsi, lepiej graliśmy piłką, ale liczą się bramki… Mecz był szybki,   zacięty. Przy pierwszej bramce zawinił bramkarz, który nie wyszedł po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na piąty metr. Beedzlie jeszcze rewanż, postaramy się zrewanżować.

Autor:

-redaktor serwisu