Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /homepages/39/d171762761/htdocs/KsiazekSport/polsports/wp-content/themes/ksiazeksport2/functions.php on line 73
Siedem bramek Orawy na inaugurację | Ksiazeksport
Premier Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League

Siedem bramek Orawy na inaugurację

Nie doszło do niespodzianek w inauguracji wiosennego sezonu w Lowell Foods Liga Podhalańska. Faworyci wygrali, a w czołówce tabeli nastąpiła tylko jedna zmiana. Po wysokiej wygranej z Jagiellonią, Orawa wyszła na drugie miejsce, wyprzedzając lepszym bilansem bramek Szaflary. Oba te zespoły mają po 15 pkt. Na czele nadal Watra/Białka z 16 pkt. W sumie w inauguracji padło 14 bramek, z tym, że aż 9 z nich w meczu Orawy z Jagiellonia.
Trudno na razie powiedzieć cokolwiek o poziomie – to dopiero początek rywalizacji. Wprawdzie niektóre zespoły występowały w halowych ligach – ostatnio np. Białka wygrała ligę w hali MAX – ale większość  miała dłuższą, zimową przerwę.

20210411_145251Walka o pilke w meczu Sfalary – Unia Chicago      Foto Marek Krawczyk

 

W ostatniej chwili pozyskano do rozgrywek w Romeoville  obiekt z bardzo dobrym, trawiastym boiskiem. W związku z tym zrezygnowano z kiepskiego boiska w Lemont i dwa mecze w każdej kolejce przeniesiono do Romeoville. Tamten obiekt dysponuje w sumie trzema płytami, porównywalnymi do boisk w Obozie Młodzieżowym w Bensenville. Nie wykluczone, że góralska liga  wynajmnie w Romeoville jeszcze jedną płytę i wówczas rozgrywki toczyłyby się tylko w tym miejscu.
Oto relacje i aktualna tabela po ósmej kolejce sezonu 2020/2021

ORAWA – JAGIELLONIA  7-2 (4-0)
Bramki: Max Salamaha  4, Taras Dydych  2,  samobójcza – Mike Burzawa, Konrad Ślęczka
Bardzo słaba postawa Jagiellonii, zwłaszcza w pierwszej połowie.
Zawodnikiem nr 1 meczu był bramkarz Orawy Andrzej Palichleb, który wybronił w co najmniej czterech 100-proc, sytuacjach.
Jestem bardzo zadowolony z inauguracyjnego występu – powiedział trener Orawy Ryszard Bury, –    Jeśli w kolejnych spotkaniach będą tak jak dzisiaj przyjeżdżali wszyscy, to powalczymy ….

WATRA/BIAŁKA – RATUŁOW 3-0 (2-0)
Bramki; Patryk Świątkowski  2,  Joe Gawlak
Białka po raz pierwszy wyszła w tym roku na trawiste boisko, stąd zespół – jak przyznał trener Adam Rabiański – grał dość dziwnie. Pomimo przejścia „w biegu” na trawę, Białka kontrolowała przebieg gry, a wynik mógł być wyższy.
– W grze naszego zespołu widać było brak siły – powiedział Jan Długopolski z Ratułowa. – Skład mieliśmy prawie kompletny, ale pozostawiony w przodzie  Maciej Rządkosz  sam niewiele mógł zdziałać.

ŻYWIEC PODHALE – ODROWĄŻ  0-0
Obie strony miały okazje bramkowe, ale spotkanie zakończyło się bezbramkowym rezultatem .
Prezes Odrowąża Tomek Grela jest dobrej myśli. – Mam nadzieję, że niebawem  będzie lepiej. Być może od następnego spotkania trenerkę zespołu obejmie  Andi Lichaj. Po blisko dwóch latach powróciło do zespołu kilku starszych zawodników – Brent Strump, Ryme Fedyn,  George Brew i Hose Iberra
Byliśmy nieznacznie lepsi od Odrowąża, ale zabrakło kilku zawodników i nie miał kto strzelić bramki – dodał prezes Żywca –Jan Moczarny.

LP-Zywiec---Odr.Gorąco pod bramką Żywca….      Foto – Bernadeta Grela

SZAFLARY – UNIA CHICAGO 2-0 (2-0)
Bramki: Patryk Paprocki, Przemek Koziar
Już w 16 sek. gry padła bramka. Zdobył ją  Patryk Paprocki z pierwszego podania po rozpoczęciu spotkania. To prawdopodobnie rekord w historii tej ligi. Wynik na 2-0 ustalił jeszcze przed przerwą Przemek Koziar..
Szaflary wystąpiły bez czterech młodych zawodników, grających obecnie ligach college. Zastąpili ich starsi z dawnego składu zespołu. Wygrana Szaflar nie podlegała dyskusji..
– Obie bramki straciliśmy po fatalnych błędach obrony – przyznał trener Unii Darek Pawlik. –  Po przerwie mieliśmy szanse na bramkę, ale Łukasz Mikołajczak był sam na ósmym metrze, ale nie wykorzystał tej szansy. Szaflary – jeden z kandydatów do tytułu – niczym w tym meczu nie zaimponowaly. My graliśmy, a oni zdobywali bramki.

20210411_145229    20210411_14540020210411_145739Kilka fotek z meczu: Szaflary – Unia Chicago       Zdjecia- Marek Krawczyk

1.    Watra/Białka    8    16    20-5
2.    Orawa                 8    15    20-9
3.    Szaflary              8     15    28-18
4.    Jagiellonia           8    11    19-20
5.    Unia Chicago    8    11    14-17
6.    Ratułów              8    8    22-29
7.    Odrowąż              8    8    8-20
8.    Żywiec                 8    4    9-2.

Autor:

-redaktor serwisu