Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /homepages/39/d171762761/htdocs/KsiazekSport/polsports/wp-content/themes/ksiazeksport2/functions.php on line 73
Przedwczesny finał? | Ksiazeksport
Premier Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League

Kategoria | piłka nożna

Przedwczesny finał?

W ostatniej kolejce niedzielnej Europa League doszło do kilku niespodzianek. Pierwszej porażki w tych rozgrywkach  doznał Eagles, przegrywając nieoczekiwanie z jednym ze słabszych zespołów –  Sockers FC  Blue. Eagles na to spotkanie wystawił na pół rezerwowy skład oszczędzając najlepszych na czekające go w tym samym dniu zalegle spotkanie z Czarnymi Jasło.  Porażka nie miała żadnego znaczenia, gdyż wcześniej Eagles zapewnił  sobie awans do finału play off z pierwszego miejsca po zasadniczym sezonie. Natomiast derby z Czarnymi Jasło były prestiżowym dla obu drużyn pojedynkiem i stały na wysokim poziomie. Niektórzy uznali ten mecz za przedwczesny finał.

AN0I2109Tak padła druga bramka dla Eagles w meczu z Czarnymi Jasło   Foto – Jacek Jówko

Przypomnijmy iż za tydzień w fnale, o I miejsce Eagles zagra z ukraińskim Hammers. Czarnym Jasło pozostanie mecz o III miejsce – z Chicago Athletic.  To pewna niespodzianka, więcej szans dawano Błyskawicy. Ta jednak po raz kolejny sprawiła zawód, przegrywając z jednym z najsłabszych zespołów dywizji – FC Select i musi zadowolić się meczem o piąte miejsce.
W First Division w play off, w meczu pierwsze miejsce spotkają się Czarni Jasło under-20 i Jagiellonia. Młody zespół Czarnych ukończył sezon jako jedyny w całej lidze bez porażki, tyko z jednym remisem i samymi wygranymi. Jagiellonia natomiast wykorzystała porażkę w ostatniej kolejce DSA White i przeskoczyła na drugą lokatę, premiowaną finałem.
Oto relacje

Major Division

FC SELECT – BLYSKAWiCA 4-1 (2-0)

SOCKERS FC CHICAGO BLUE – EAGLES  4-3 (2-1)
Bramki: Luan, Derek, Jarrod
Słaby występ grającego w rezerwowym składzie przyniósł pierwszą w tym sezonie porażkę. I to w pojedynku z jednym z najsłabszych zespołów tej Dywizji.

CZARNI JASŁO – WISŁOKA 5-0
Bramki: Łukasz Szczęsniak  2, Patryk Szatko, Marcin Kieta, Dawid Wiśniewski
Był to kolejny dobry mecz Czarnych Jasło, b,ez błędów jeśli chodzi o obronę i bramkarza. Wyróżnić trzeba Łukasza Śzczęśniaka za dwie strzelone bramki.

AN0I1696-1Lukasz Szczęśniak strzela na 3-0 w meczu Czarnych Jasło u-20 z Wisłoką

AN0I1603-1                                Zdjecia – Jacek Jówko

CZARNI JASŁO  – EAGLES 3-5 (2-2)
Bramki: Patryk Szatko, Mike Szaflarski, Maciej Rzadkosz –  Wojtek Wójcik, Alejandro, Jarrod, Pachar, Xavier
Eagles prowadził 2-0, ale Czarni Jasło odrobili straty, a nawet wyszi na  3-2.
Graliśmy mądrze w obronie i wykorzystywaliśmy akcje ofensywne do momentu, kiedy dostaliśmy niezrozumiała a kartkę i musieliśmy grać  w osłabieniu – powiedział trener Czarnych Maciej Orłowski  – Z powodu kontuzji wypadł Jose Mendoza. Straciliśmy dwie  bramki i na ostatnie 5 5 minut  ściągnęliśmy bramkarza, Niestety nie udało nam się zdobyć bramki, a w wyniku kontrataku Eagles podwyższył na 5-3.
Bardzo chciałbym podziękować wszystkim piłkarzom za zaangażowanie. Pomimo tego, że był to „mecz o nic” pokazaliśmy klasę. Trzeb też dodać, że licznie przybyli nasi kibice, którzy śpiewem i dopingiem motywowali zawodników do walki!AN0I2335Bramka dla Eagles na 4-2

AN0I2152 Michał Szaflarski  zdobywa pierwszą bramkę dla Czarnych w tym meczu – na 1-2                 Zdjęcia – Jacek Jówko

First Division

EAGLES B – JAGIELLONIA 4-9 (2-4)
Bramki dla Jagielonii: Mike Burzawa 2, Konrad Ślęczka 2, Ricky Honda 2, Krzysztof Pytel, Sebastian Romanowski, Paweł Ściepuk
Jednostronny przebieg spotkania, bowiem Eagles wystawił niemal włącznie młodzież.
.
RED DEVILS – UNIA CHICAGO  3-4 (1-3)
Bramki: Piotr Karpież, Mike Novak, Łukasz Mikołajczak, Sebastian Novorski
Unia prowadziła już 4-1 i wtedy odpuściła, co kosztowało ją utratę dwóch bramek i nerwówkę w ostatnich minutach; Ostatecznie jednak dowiozła zwycięstwo do końcowej syreny.

EAGLES B – LEVSKI  4-4

CZARNI JASŁO U-20 – DSA WHITE 2-0
Bramki:  Dawid Szaflarski 2
Oto opinia trenera Macieja Orłowskiego:
Mamy to! Zagramy w finale po  świetnym sezonie, w którym nie przegraliśmy meczu, tylko jeden remis z Sockers, a tak to same wygrane. Młodzi zawodnicy rozwijają się z meczu na mecz. 2-3 treningi i 3 mecze w tygodniu dają efekty.
Jeśli chodzi o ten mecz, to zagraliśmy dobrze i byliśmy bardziej doświadczeni .Najlepszym zawodnikiem był Jan Mizak,który po raz kolejny nie dał przeciwnikowi strzelć bramki,  a w tym meczu dodatkowo obronił rzut karny.

AN0I1942Bramkana 1-0 w meczu Czarnych Jasło u-20 z DSA White

AN0I2026a to już 2-0….

AN0I2072 AN0I2072Goraco pod bramka  DSA                 Zdjęcia – Jacek Jówko

 

Autor:

-redaktor serwisu