Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /homepages/39/d171762761/htdocs/KsiazekSport/polsports/wp-content/themes/ksiazeksport2/functions.php on line 73
Turniej PACBA na raty | Ksiazeksport
Premier Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League

Kategoria | tenis stołowy

Turniej PACBA na raty

Podobnie jak przez ostatnich kilka lat grudniowy polonijny turniej tenisa stołowego odbył się pod patronatem organizacji zrzeszającej polsko-amerykańskich kontraktorów PACBA. W tym roku ze względów bezpieczeństwa związanych z panującym COVID -19 turniej został podzielony na 2 dni oraz przeniesiony z Schaumburga do sali Experior Table Tennis Club w Addison.
5 grudnia mogliśmy powitać zawodników kategorii średnio-zaawansowanej i amatorskiej oraz przedstawicieli organizacji PACBA na czele z prezesem Piotrem Wyszkowskim.

IMG_5313Zawodnicy reprezentujacy PACBA
W kategorii amatorów wystartowali zawodnicy reprezentujący organizację PACBA. Najlepszym okazał się Jacek Moszczyński, który w finałowym pojedynku pokonał doskonale grajaca w tym dniu Ewelinę Kapturska. Trzecie miejsce uzyskał Andrzej Cichowski. Tuż za nim uplasował się Piotr Wyszkowski.
Wśród zawodników kategorii średnio-zaawansowanej doszło do dużej niespodzienki. Zwycięzca ostatniego turnieju młodziutki Kuba Zych rozstawiony z numerem jeden nie awansował do najlepszej ósemki tego turnieju. Duży wpływ na to ma mniejsza ilość jego treningów, związana z poświęceniem czasu nauce. Kuba jest obecnie studentem czwartej klasy szkoły średniej i już powoli przygotowuje się do egzaminów na wyższa uczelnię.
Natomiast  godnie zastąpił go jego tata Paweł Zych, który ukończył zmagania na drugim miejscu, przegrywajac w finałowym pojedynku z doświadczonym Michałem Tomal.  W meczu o trzecie miejsce Andrzej Kozan zwyciężył Tomasza Robla.

IMG_5334Kategoria srednio-zaawansowana od lewej Wojciech Wolski, Paweł Zych, Michał Tomal, Andrzej Kozan

Dziekuję naszym sponsorom  za pomoc w organizacji tego turnieju. Szczególne podziękowanie składam organizacji PACBA na czele z panem Piotrem Wyszkowskim, która była głównym sponsorem tego turnieju. Również duże słowa podziękowania kieruję do pozostałych sponsorów należących do PACBA:  firmy PolDoor Corp., firmy RCR Concrete, W4S Construction, PACC, Best Choice Construction inc., PW Masonry Inc., Royal Kitchen and Bathroom Cabinets oraz Experior Table Tennis Club za udostępnienia sali.
Dziękuję też polonijnym mediom za sponsorowanie medialne oraz nagłośnienie turnieju.

Wojtek Wolski

Organizator

IMG_5248Prezes PACBA Piotr Wyszkowski oraz organizator Wojciech Wolski

Autor:

-redaktor serwisu