Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /homepages/39/d171762761/htdocs/KsiazekSport/polsports/wp-content/themes/ksiazeksport2/functions.php on line 73
Zmarł Adam Jatkowski | Ksiazeksport
Premier Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League

Kategoria | News, piłka nożna

Zmarł Adam Jatkowski

Smutna wiadomość dotarła do Chicago. W nocy z piątku na sobotę 21/22 sierpnia w Północnej Karolinie zmarł nagle  wieku 47 lat Adam Jatkowski, czołowy zawodnik Polskiej Ligi Piłkarskiej w Chicago, w pierwszych kilku latach jej istnienia. Był dwukrotnym królem strzelców tej ligi – w pierwszym próbnym sezonie ligi, wiosną 1998 zdobył 12 bramek  w siedmiu grach, Powtórzył ten sukces w pierwszym regularnym sezonie 1998/1999, trafiając do siatki 19 razyl Taki sam rezultat – 19 branek miał wtedy na koncie Paweł Taskin z Błękitnych.
W listopadzie 1999 roku w plebiscycie działaczy, zawodników i kibiców  został uznany najlepszym piłkarzem Polskiej Ligi Piłkarskiej. W kolejnym sezonie  1999/2000 był wicekrólem strzelców z 25 bramkami.

Chicagowska przygodę z piłka zaczął jeszcze przed powołaniem Pol-skiej Ligi Piłkarskiej od klubu “Winchester Club”, którego właściciel założył drużynę o tej samej nazwie.
– Zaczęliśmy się spotykać, graliśmy w piłkę “na beczki” – przypominał  kilka lat później ówczesny kapitan zespołu Sparta – Adam Jatkowski.. – Grywano wtedy  m. in. w parku przy Diversey i Central..Gdy powstała PLP, byliśmy już… “Jaskółkami”.  Szybko jednak zrezygnowaliśmy z tego mariażu z żużlowcami i po próbnym sezonie, kiedy zajęliśmy trzecie miejsce, postanowiliśmy pójśc  “na swoje”.”  I dlatego powstała Sparta.
Jatkowski był kapitanem drużyny i jej filarem. Sukcesy Sparty w tym okreie to trzy razy trzecie miejsca.
Ostatnim jego klubem w PLP była rosnąca wówczas w   siłę  Polonia Mielec        z którą Adam wywalczył dwa z trzech zdobytych pod rząd przez ten zespól mistrzostw PLP.
Lata biegły, Adm grający już przeważnie w środku pola nie strzelał już wielu bramek. Czas nadszedł, by aby dalej bawić się  piłka – trzeba było spróbować sił w lidze starszych panów. I tak na zakończenie karoery Adam Jaykowski trafil do Calisii over-30 Radka Wawrzyniaka, gdzie spędził sześć sezonów.
***
Od kilku lat Adam Jatkowski przeprowadził się do Północnej Karoliny. Zdrowie podobno mu dopisywało. Na sobotni poranek 22 sierpnia podobno umówił się z przyjaciółmi na wypad na ryby,. Kiedy przyszli po niego rano, już nie żył. Prawdopodobnie był to atak serca.
Adam, będziemy Cię pamiętać jako przebojowego, silnego napastnika, który potrafił z łatwością uwolnić się od obrońców, a przy tym koleżeńskiego, cieszącego sie ogólną  sympatią…

Wiesław Książek

Autor:

-redaktor serwisu