Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /homepages/39/d171762761/htdocs/KsiazekSport/polsports/wp-content/themes/ksiazeksport2/functions.php on line 73
Jagiellonia w Lidze Podhalańskiej | Ksiazeksport
Premier Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League

















Jagiellonia w Lidze Podhalańskiej

Na wstępie fragment, datowanego  26 sierpnia 2020 pisma, jakie otrzymaliśmy od zarządu Lowell Foods Liga Podhalańaka.
 /…W odpowiedzi na pismo klubu Jagiellonia Chicago, które wpłynęło do sekretarza naszej ligi, prezydium Lowell Foods Liga Podhalańska na czele z prezesem Tomaszem Grelą z dniem dzisiejszym jednogłośnie przyjmuje  wyżej wymienioną drużynę w szeregi Lowell Foods Liga Podhalańska./…/
Tak wiec Jagiellonia została siódmym obecnie zespołem w góralskiej lidze. Rozpocznie rozgrywki od sezonu ligowego.2020/2021,  którego start zaplanowano na 20 września..

Klub powstał przed blisko 20 laty, latem 2002 roku z inicjatywy oddanych sportowi braci Zbyszka i Zenona Milewskich, właścicieli popularnego na Jackowie lokalu “Jagiellonia Club”,  Wiosną 2002 roku Stanisław Łysek, menedżer rozwiązanej właśnie  drugiej drużyny Wisły, za namową zawodników zdecydował się przejść do powstającego klubu. W ten sposób blisko 10 piłkarzy byłej Wisły II znalazło schronienie pod skrzydłami nowego klubu – Jagiellonii Chicago. Kilku  zawodników przyszło z Hetmana.
Start Jagiellonii w Polskiej Lidze Piłkarskiej  wypadł ponad oczekiwania – pierwsze miejsce na półmetku rozgrywek sezonu 2002/2003. . Wiosna następnego roku była równie dobra, chociaż nie udało się utrzymać prowadzenia.. Tym niemniej tytuł wicemistrza Ligi też się liczy
I tak było niemal co roku – „jaga” należała do najsilniejszych w tej lidze, zawsze była w czołówce,  chociaż na tytuł mistrza poczekać do 2008 roku. Wtedy to zdobyła mistrzostwo – jedyne wywalczone w PLP.  Zwycięski dla niej sezon zakończyła aż  z 12 pkt przewagi nad obrońcą tytułu Podlasiem. A był to najlepszy okres w historii ligi, która liczyła wtedy 16 zespołów, podzielonych na I i II ligę. „Jaga” miała  ponadto na koncie  4 tytuły wicemistrza i 2 trzecie lokaty..
Po rozwiązaniu Polskiej Ligi Piłkarskiej Jagiellonia przeszłą do Premer Soccer Legue of Chicagoland, gdzie w sezonie 2019 zajęła ósme miejsce w  Major Division kat. open.
Ostatnią zimę „jaga” spędziła w halowej Europa League, gdzie w First Division uplasowała się na czwartym miejscu..
IMG-5a45c24d9c434269791920fOstatnie zdjecie Jagielonii, wykonane przed sparingiem  z Wisłoką

.Jagiellonia tęskni za prawdziwą walką o punkty. Jest zespołem, który zaliczył najwięcej w tym roku sparringów spośród polonijnych klubów.

Oto wyniki tegorocznych kontrolnych gier  Jagiellonii
•    z Wisłą 1-6 i 1-7
*  z Unia Chicago 2-1
* z Czarnymi Jasło 1-3
* z Wisłoką 0-1 i 3-3
* z Żywcem Podhale 2-4
W sumie aż 7 pełnowymiarowych sparringów, za wyjątkiem pierwszego meczu z Wisa, rozegranego  w wymiarze 2×25 min.
.
Prezesem Jagiellonii Chicago jest Konrad Mańkowski;
Grający trener – Konrad Ślęczka
Menadżer/kierownik drużyny – Wojtek Siwik, który pozostaje jedynym zawodnikiem, grającym w Jagielonii od jej założenia po dzień dzisiejszy.
***
Prezydium Lowell Foods Liga Podhalańska kończy  pismo następująco:
/…/ Pozostaje nam życzyć nowej drużynie w naszej lidze powodzenia, a także by zostali z nami, góralami jak najdłużej, lub już na stałe.
W imieniu zarządu LFLP
Prezes – Tomasz Grela
V-prezes i sekretarz ligi – Jakub Sidor

Autor:

-redaktor serwisu