Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /homepages/39/d171762761/htdocs/KsiazekSport/polsports/wp-content/themes/ksiazeksport2/functions.php on line 73
XVII Letnie Igrzyska Lekarskie | Ksiazeksport
Premier Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League

Kategoria | tenis ziemny

XVII Letnie Igrzyska Lekarskie

W Zakopanem odbyły się ostatnio XVII Letnie Igrzyska Lekarskie pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl), Naczelnej Izby Lekarskiej (NIL) oraz Gazety Lekarskiej (GL). Większość dyscyplin sportowych miała miejsce na pięknych obiektach sportowych przy Centralnym Ośrodku Sportowym (COS) w Zakopanem, który jest także Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich (OPO).. Głównym organizatorem od początku Igrzysk jest dr Maciej Jachymiak. W zawodach trwających 4 dni uczestniczyło ponad 650 lekarzy wraz z rodzinami z całej Polski. Wśród dyscyplin sportowych znalazło się 15 lekkoatletycznych kategorii olimpijskich, w tym tenis ziemny.

Klub Sportowy „Bronek” ZLP w Chicago był reprezentowany przez dr. Bronisława Orawca, który powtórzył sukces z zeszłego roku, zdobywając dwa złote medale i tytuły mistrzowskie w tenisie ziemnym: tytuł mistrzowski w grach pojedynczych (grupa E) oraz w grach podwójnych (grupa powyżej 65 r.ż.).
Podczas uroczystego zakończenia Igrzysk dr. Bronisław Orawiec został zaproszony przez organizatorów do udziału w ceremonii wręczania medali wspólnie z wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, dyrektorem Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, znakomitym pływakiem prof. Januszem Heitzmanem oraz byłym wiceprezesem NRL, byłym przewodniczącym ORL w Warszawie, wspaniałym sportowcem dr. Krzysztofem Makuchem.
B. Orawiec po złożeniu gratulacji organizatorom oraz zwycięzcom, zaprosił wszystkich licznie zebranych sportowców i gości na XXIV Światowe Mistrzostwa Lekarzy Polonijnych w Narciarstwie Alpejskim (ŚMLPwNA), które odbędą sie w marcu 2020 roku w La Thuile w Alpach włoskich. Dr Bronisław Orawiec został także poproszony do dokonania uroczystego zamknięcia Igrzysk. Po części oficjalnej i smacznym obiedzie, miała miejsce zabawa do późnych godzin nocnych.
BO

1.

XVII Letnie Igrzyska Lekarskie. Finaliści grupy E w tenisie ziemnym. Od lewej: Bronisław Orawiec (mistrz), Józef Szafranek (wicemistrz). Korty tenisowe przy COS w Zakopanem

5.Grupa Pań z medalami. Z prawej zespół dekorujący: Janusz Heitzman, Bronisław Orawiec, Krzysztof Makuch

6.Uroczyste zakończenie. W środku Maciej Jachymiak z mikrofonem (główny organizator), z lewej Stefan Madej – przewodniczący Komisji Sportu i Rekreacji ORL w Katowicach, z prawej Bronisław Orawiec – prezes Klubu Sportowego „Bronek” ZLP w Chicago, Mariola Budz (w stroju góralskim)

7.Zdjęcie pamiątkowe po ceremonii wręczania medali. Bronisław Orawiec składa gratulacje organizatorom, uczestnikom i zwycięzcom oraz dokonuje uroczystego zamknięcia Mistrzostw. Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem. 7 września 2019 r.

Foto: Arch. KS „Bronek” ZLP

 

Autor:

-redaktor serwisu