Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /homepages/39/d171762761/htdocs/KsiazekSport/polsports/wp-content/themes/ksiazeksport2/functions.php on line 73
Startuje liga National | Ksiazeksport
Premier Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League

Startuje liga National

W  czwartkowy wieczór 16 maja jako ostatnia  rozpoczyna nowy sezon  liga National. Jak już informowaliśmy, w stawce pozostało  zaledwie 5 zespołów, które zgrupowane są w Major Division. Wśród nich dwa polonijne – Warta i Czarny Dunajec. Czy Warta to dzisiaj polonijny zespół?  Ma polskiego prezesa – Joe Telucha, jednego z założycieli klubu w roku 1993 i polską nazwę. W tym sezonie nie ma jednak w kadrze zespołu ani jednego polskiego zawodnika. Warta, Vikings i Czarny Dunajec będą rozgrywały swoje spotkania w czwartkowe wieczory przy 31 & Central, Pierwszy mecz Warty w czwartek 16 maja o godz. 9 p.m. z Vikings. Pozostałe zespoły grać będą w kolejne niedziele.

Każdy spotka się dwukrotnie  z pozostałymi (mecz i rewanż), a triumfator rozgrywek, które zakończą  się już 15 sierpnia, otrzyma tytuł mistrza ligi na rok 2019. W drugiej fazie sezonu przewidziany jest Puchar Ligi. Podobnie – mecze każdy z każdym, ale już bez rewanżów. Tak więc w sumie każdy z zespołów ma w programie obecnego sezonu  osiem spotkań ligowych i cztery w Pucharze Ligi.
Dodatkowo wszystkie zespoły ligi National będą uczestniczyły w pucharze sta-nowym (Illinois State Cup). Wpisowe do rozgrywek pucharowych dla całej piątki opłaciła liga. Przypomnijmy, iż przed rokiem w finale stanowego pucharu Warta pokonała Gazelle S.C.
W wstępnej rundzie obecnego Pucharu Stanowego Czarny Dunajec spotka się z z zespołem Premier Soccer League – Edgewater Castle. Zwycięzca tego pojedynku wpada w I rundzie na Wartę.
Tytułu –  zarówno mistrza ligi jak i mistrza stanu broni Warta.
*****’
Jakie zmiany w Warcie? Zadebiutuje były zawodnik Patizana Belgrad (Serbia) – Vladimir Vukailovic. Ma juz 35 lat i trudno cokolwiek powiedzieć o jego aktualnej formie  Doszło kilku piłkarzy  z I ligi Meksyku i były zawodnik Chicago Fire – Victor Piniada. Zabraknie na inauguracji kapitana zespołu –  Jose Castelano, który dopierow dniu meczu powraca z Meksyku.
Natomiast Warta B z powodzeniem rozpoczęła rozgrywki w jednej z chicagow-skich lig meksykańskich. Ma na koncie dwie wygrane i imponujący bilans bramek –  14 strzelonych i 0 straconych.
***’
Czarny Dunajec wycofał się z rozgrywek Ligi Podhalańskiej w  trakcie jesiennego sezonu. Ostatni występ tego zespołu na otwartym terenie nastąpił 21 października ub. roku, w wygranym meczu 2-0 z Watra/Białką, zweryfikowanym później jako walkower dla Białki. W okresie zimowym dwa zespoły Czarnego Dunajca  z powodzeniem występowały  w hali MAX, dominując w Open Division. Przed rozpoczęciem sezonu w lidze National nie rozegrano żadnego sparingu. Dunajec pauzuje w pierwszej kolejce, rozpoczną rozgrywki dopiero 23 maja i przeprowadzi do tego czasu  tylko kilka treningów. Z zespołu odeszło kilku zawodników, ale zdaniem prowadzącego klub Mike Kipty, w składzie powinno znaleźć się około 15 zawodników. Jak nam powie-dział, chłopcy są zadowoleni z występu  nowej dla nich lidze. – Trudno prognozować, na co nas stać –  dodał.  – Musimy dopiero poznać te ligę.

Autor:

-redaktor serwisu