Premier Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League

Startuje góralska liga

W najbliższa niedzielę 7 kwietnia oficjalne rozpoczęcie sezonu w polonijnej piłce na otwartym terenie. Jako pierwsza startuje do wiosennej rundy Lowell Foods Liga Podhalańska, w skromnym, 6-zespolowym składzie. Mogło być nawet gorzej – po wycofaniu się w trakcie jesiennej rundy Czarnego Dunajca pozostało pięć drużyn. Zgłoszono jednak do rozgrywek nowy zespół pod nazwa „Lowell Team over-35”, który uzupełni stawkę.

2018-06-17-15-31-59-1                                                          Foto – Marek Krawczyk

Oto krótkie doniesienia z obozów poszczególnych zespołów.

ODROWĄŻ
Doznał poważnego osłabienia, ponieważ najlepszy bramkarz ligi – Kostek Kawęcki podczas jazdy na nartach doznał kontuzji, która wyłączy go z gry na co najmniej cztery pierwsze spotkania. Na pierwszym meczu zabraknie także prowadzącego zespól Marla Sandrzyka. Prezes klubu Tomek Grela nie ukrywa, że celem jest utrzymanie pierwszego miejsca do mety i że skład w porównaniu do jesieni – nie uległ zmianie.

WATRA-BIAŁKA
Pomimo straty aż sześciu punktów do lidera, Białka wydaje się być najgroźniejszym , a może i jedynym rywalem Odrowąża w rywalizacji o tytuł. Skład nie uległ zmianie – zabraknie jedynie Łukasza Sulki. Trzy zespoły Białki uczestniczyły w zimie w rozgrywkach halowych . W Miro Indoor Soccer League Białka zajęła drugie miejsce, a w innej lidze halowej, w której rozgrywki jeszcze trwają, w finale o pierwsze miejsce mogą powalczyć oba zespoły tego klubu Zależy to od tego jak wypadną w piątkowych półfinałach play off.
Białka jako jedyny zespół tej ligi rozegrał przed startem sparing, remisując z Czarnymi Jasło 3-3. Skład w porównaniu do jesieni nie uległ zmianie.

SZAFLARY
Przystępują do sezonu osłabione – gwiazda zespołu Michał Szaflarski podpisał 2-letni kontrakt z I-ligową Sandecja N. Sącz. Wraz z nim odejdzie kilku młodych zawodników, których sprowadził do klubu. Wygląda na to, że trzon drużyny stanowić będą weterani, zawodnicy over-35, uzupełnieni Patrykiem Paprockim i bramkarzem Darkiem Gilem. Mogą być problemy ze zmontowaniem składu.

RATUŁÓW
Chęć występowania w zespole zgłosili bracia Śzczęśniakowie i będzie to poważne wzmocnienie. Nie wykluczone jest także przyjście Mario Waksmundzkiego. W zimie zespół rozegrał kilkanaście spotkań w hali „Pod Balonem”, zajmując drugie miejsce w lidze.
– Jeśli te zmiany wypalą – powiedział Władek Ciężczak – to powinniśmy znaleźć się w trójce.

ORAWA
– Jesteśmy wciąż na przetrwaniu – powiedział prowadzący zespół Ryszard Surdel. – Wygląda na to, że ponownie będzie musiała grać stara kadra. W zimie uczestniczyliśmy w rozgrywkach halowych jako zespół o nazwie… ” Młode Wilki”.

LOWELL TEAM over-35
Na razie niewiele wiadomo o tym zespole. Może poza tym, ze koszulki ufundował sponsor – firma Lowell Food i że w zespole nie braknie zawodników 40-letnich i starszych..

Autor:

-redaktor serwisu