Stawski Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League

Kategoria | piłka nożna

Błyskawica under-23 mistrzem w Europa League

Do pewnej niespodzianki doszło w finale play off  halowych rozgrywek w Europa League. Faworytem byli Czarni Jasło, którzy dominowali w rozgrywkach, kończąc sezon z czterema punktami przewagi nad drugą w tabeli Błyskawicą u-23.
O tytule zadecydował play off, a w nim więcej szczęście dopisało Błyskawicy.. Czarni Jasło po raz trzeci znaleźli się w finale i po raz trzeci ….obyli się smakiem. Gratulacje dla zawodników Błyskawicy under-23 i menadżera tej drużyny – Wojtka Woźniaka. Wicemistrzem Czarni Jasło, a trzecie miejsce przypadło pierwszemu zespołowi Blshakwicy,  która pokonała  w polonijnych derby Wisłokę.. Tak więc lepszy  z dwóch Błyskawic w tym sezonie  okazał się ten o umownej nazwie „under-23”– umownej, bo graja  w nim różni wiekowo piłkarze. Piąte miejsce zajęła po Wisła, która pod wodzą „nowego-starego” trenera Sławka Tkacza pokonała Sockers FC Blue.

IMG951800Zespół Błyskawicy u-23 z pucharem po wygraniu finału play off        Foto – Wojtek Woźniak

..
W First Division w finale play-off  Jagiellonia nie sprostała bardzo silnej FC Mołdova. Ale drugie miejsce to i tak suckes podopiecznych Darka Pawlika. W pojedynku o trzecie miejsce rutyniarze z Poloneza okadzali się lepsi od Unii Chicago. Wygranymi zakończyły  sezon młodzieżowe zespoły Eagles B i Wisła B. Szczególnie warta podkreślenia jest postawę Eagles B, który w sezonie wygrał aż sześć spotkań. A tak dobrego rezultatu od młodziezy chyba nikt nie oczekiwał.
Oto szczegóły

Major Division

O I miejsce:
CZARNI JASŁO – BŁYSKAWICA under-23 1-3 (0-0)
Bramki: Tomek Ratajczak,Tony Lanera.  Attilo Bonasera – Patryk Szatko
Bardzo  dobry pojedynek, który zapełnił trybunę widzami. Pomimo obustronnych sytuacji, w pierwszej połowie nie padła bramka. Dopiero w 33 min Tomek Ratajczak uzyskał prowadzenie dla Błyskawicy u-23, a gdy padła druga bramka dla tego zespołu, sprawa była w zasadzi przesądzona.  Na 4 min przed końcem gry Czarni Jasło wycofali bramkarza, wprowadzając szóstego zawodnika, ale Błyskawica przechwyciła piłkę i zdobyła trzeciego gola. Dopiero w ostatnich sekundach padła honorowa bramka dla Czarnych Jasło. .
Mecz był wyrównany, nie byliśmy gorszym zespołem, ale liczą się bramki, a tych zdobyła więcej Błyskawica – powiedział trener Czarnych Jasło – Tadeusz Ciężki.  – Gratuluję zwycięzcom, podziękowanie  dla całego naszego zespołu za cały sezon. Prowadziliśmy w nim od startu do mety, sezon zakończyliśmy z czterema punktami przewagi nad Błyskawicą u-23.  Ale  w tej lidze najważniejszy jest play off, a nie dorobek całego sezonu.
AN0I2360Pierwsza bramka dla Błyskawicy u-23

AN0I2334Druga bramka dla Błyskawicy u-23

AN0I2141AN0I2003Wyjście obu zespołów..       Zdjecia  Jacek Jówko

IMG951783Puchar w rękach kapitana zespołu – Michała Walaszka

IMG951792-1I jeszcze raz zwycięzcy sezonu – Błyskawica u-23

Zdjęcia – Wojtek Woźniak
.
O III miejsce:

BŁYSKAWICA – WISŁOKA 5-2
Zasłużone zwycięstwo Błyskawicy. Serię bramek rozpoczął Edi Philot, który po rajdzie przez całe boisko umieścił piłkę w siatce.

O V miejsce:
SOCKERS FC BLUE – WISŁA 4-6 (2-3)
Bramki: Konrad Malinowski 2, Mateusz Makowiec, Jorge Alvarez, Marco Alva-rez, Piotr  Łagowski
W pojedynku o piąte miejsce Wisła pokona silniejszy z dwóch zespołów  Sockers – FC Blue.Wisła cały czas prowadziła, rywale wyrównywali I tak było do stanu 4-4,. Na10 min przed końcem gry Jorge Alvarez zdobył bramkę na 5-4, a na kilka sekund przed końcem gry wynik ustalił Piotr Łagowski.
Zasłużona wygrana Wisły, pomimo iż zabrakło w praktyce jednej, silnej piątki – Dawida Wiśniewskiego, Mateusza Pytla, Alexa Lulka, Kamila Borkowskiego i  Arkadiusza Gubały. Powrócił do prowadzenia  zespołu trener Sławek Tkacz.

.

First Division

O I miejsce:
FC MOŁDOVA – JAGIELLONIA 6-1 (1-1)
Bramka: Adam Szczepanowicz
Jagiellonia nie była w tym meczu o I miejsce w First Division faworytem, tym niemniej do przerwy utrzymywał się wynik remisowy,  po tym gdy Adam Szczepanowicz wyrównał na 1-1.
– Kluczem do porażki –   ocenił Darek Pawlik – były trzy niewykorzystane sytuacje sam na sam Łukasza Borysa przy stanie 1-1 i jeden błąd bramkarza Wojtka Siwika przy bramce na 1-2. Tym niemniej drugie miejsce w tej stawce to bardzo dobry wynik – podsumował Darek.

AN0I1939Tak padla druga bramka dla Mołdavii

AN0I1949Trzecia bramka dla Mołdavii     Foto – Jacek Jówko

O III miejsce;
UNIA CHICAGO – POLONEZ  4-6 (2-3)
Bramki: Maciek Skutnik, Kevin Kozioł, Adam Różanek, Dominik Wardzała – Se-bastian Jarmuła 2, Kuba Chmielewski 2, Łukasz Paśko, Dima
Unia zaspała początek spotkania – po 90 sekundach gry było już 2-0 dla Poloneza. Później Unia próbowała ‘gonić” wynik, ale doświadczony zespół Poloneza umiejętnie przetrzymywał piłkę i nie pozwolił rywalowi na zdobycie nawet kontaktowego trafienia

O V miejsce;
BŁYSKAWICA over30 – THUNDER S.C. 3-0, walkower.
Thunder nie zgłosił się do gry.

O VII miejsce:
EDGEWATER S.C. – EAGLES B 1-3 (1-1)
Bramki: Dawid Jabłoński, Dawid Knurek, Konrad Madej
Kolejny, bardzo  udany mecz młodych piłkarzy AAC Eagles Soccer  Academy. Zakończyli sezon z sześcioma zwycięstwami, dużo lepiej niż oczekiwano po nastolatkach.

,.
O XI miejsce:
STING FC – WISŁĄ B 2-3  (1-2)
Bramki; Damian Banaś,  Kuba Dąbek, Dominik Burda
Rozgrywki ligowe zaczęli młodzi wiślacy od zwycięstwa i zakończyli także wygraną. Pozostałe mecze niestety przegrali. Ale na pewno udział w Europa League był dla nich dobrą lekcją.

 

Autor:

-redaktor serwisu