Stawski Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League

Bez Wisły i Wisłoki

W trudnym dla siebie okresie National Soccer Leagu rozpoczęła 100-lecie swego istnienia. Zakończyły się rozgrywki halowe, w których Warta zajęła drugie miejsce. 28 kwietnia rozpocznie się sezon otwarty. Pomimo odejścia z ligi Wisły i – jak się dowiadujemy w ostatniej chwili – także Wisłoki – liga National powraca do dwóch dywizji – Major i First (w ub. roku była tylko Major Division z 11 zespołami). W Major DIvision wystąpi co najmniej sześć   a może i  siedem zespołów – Warta A, Adria,  Vikings, Gazelle S.C., Assyrians (pod tą nazwą kryje się Winged Bull), Czarny Dunajec i być może  Albanian Stars; w First Division – sześć, w tym Warta B. Spotkania w Major Divison rozgrywane będą w tygodniu, np. Warta, Czarny Dunajec i Vikings w czwartkowe wieczory przy 31 & Central; natomiast First Division – tradycyjnie podczas weekendów. Z tym że rozgrywki tej dywizji – z uwagi na szkoły – zakończą się wcześniej, do końca lipca.
W jubileuszowym roku zaplanowany jest ”Turniej 1000-lecia”, który rozegrany zostanie z końcem lipca na obiekcie Green-White. Turniej otwarty dla wszystkich chętnych, przewidziane nagrody  finansowe dla najlepszych oraz liczne nagrody rzeczowe i okolicznościowe upominki dla uczestników.

Autor:

-redaktor serwisu