Stawski Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League

Kategoria | piłka nożna

Pierwsza wygrana Czarnych Jasło w nowym roku

Rozgrywki w halowej Europa League wchodzą w decydującą fazę. Toczy się walka o pierwsze dwa miejsca na koniec sezonu, które rozstrzygają w play off tytuł mistrza i wicemistrza. – Atmosfera jest gorąca, ale panujemy nad tym –powiedział  Marcin Sierak,  ustalający obsadę sędziowską.
Po fatalnym styczniu, nareszcie pierwsze zwycięstwo w 2019 roku zanotował lider – Czarni Jasło. Tym samym utrzymał prowadzenie z 21 pkt. Czarni Jasło wyprzedzają Wisłokę –  20 pkt, a na trzecie miejsce awansowała Byskawica under-23 – 18 pkt. Natomiast na czwartą  z drugiej pozycji spadł obrońca tytułu – Błyskawica z dorobkiem 17 pkt.

Najciekawszym , najlepszym spotkaniem kolejki był pojedynek obu Błyskawic – bez żadnych klubowych układów, wszyscy grali z ogromnym zaangażowaniem, bo najprawdopodobniej od wiosny w grze pozostanie tyko jeden zespół tego klubu. Toczy się więc walka o miejsce w klubowej kadrze. Cenna wygrana Wisły, która chyba  nareszcie przełamała się.
W First Division wygrana Poloneza, szczęśliwy remis Jagiellonii i porażka Unii Chicago z Błyskawica over-30.  Dobre – pomimo przegranych – występy młodych zespołów Eagles B  i Wisły B.
Oto szczegóły

Major Division

WISŁOKA CHICAGO –  SOCKERS FC WHITE 3-2 (0-2)
Po pierwszej połowie Wisłoka przegrywała 0-2, ale udało się jej odrobić straty.

CZARNI JASŁO – SOCKERS FC BLUE 4-1 (2-0)
Bramki:  Piotr Hanula 2, Patryk Szatko, Mario Waksmundzki
Po fatalnym styczniu (trzy remisy, jedna porażka) luty zaczął się nareszcie le-piej dla Czarnych Jasło. Lider odzyskał swoje poprzednie walory i pewnie pokonał Sockers FC Blue. Całe spotkanie pod kontrolą  Czarnych Jasło, a wynik mógł być wyższy – m. in. Patryk Szatko trafił w słupek. Pod nieobecność kontuzjowanego bramkarza, w bramce Czarnych wystąpił Bogdan Stomba z Watry/Białki.

BŁYSKAWICA – BŁYSKAWICA under-23  2-4 (0-2).
Bramki:  Darren Larocque, Jared Urueta – Kevin Fancis, Josh Wittenberg, Łuk-asz Cholewa. Michael Catalano.
Było to najlepsze spotkanie kolejki. Zgodnie z zapowiedzią Wojtka Woźniaka sprzed tygodnia, zespól under-23 postawił wysokie warunki pierwszej drużynie tego samego klubu, prowadząc kolejno 1-0, 2-0, 3-1, 3-2, 4-2. W pierwszej połowie lepsza była Błyskawica under-23, po zmianie stron pojedynek był wyrównany – toczyła się walka „cios za ciosem”, a wyszedł z niej zwycięsko zespół umownie nazwany u-23. Zawodnicy obu drużyn włożyli dużo serca, grali ambitnie i fair, czego dowodem, że w całym spotkaniu  zanotowano tylko dwie niebieskie kartki.

BH LILIES – WISŁA 3-5 (2-2)
Bramki; Dawid Wiśniewski, Adrian Gruba, Kuba Jabłoński
Wisła nareszcie zagrała tak, jak należy. Cztery razy grała w osłabieniu i straciła w ty okresie tylko jedną bramkę.
– Chłopcy zagrali z sercem i z głową – powiedział trener Sławek Bakun. – Tym razem nie zawiodło krycie w defensywie, co było szczególnie ważne w okre-sach gry w osłabieniu .
– Idziey powoli do przodu – podsumował trener.

First Division

JAGIELLONIA – EDGEWATER CASTLE FC 3-3 (0-2)
Bramki: Michał Podsiadły, Krzysztof Pytel, Łukasz Borys
Młody wybiegany zespół Eegewater Castle zaskoczył Jagiellonię i w pewnym momencie prowadził już 3-0. W ostatnich czterech minutach  „jaga” udowodniła, że jest zespołem z charakterem, zdobyła trzy pod rząd bramki i uratowała jeden punkt. W ostatnich kilkudziesięciu sekundach mogła nawet rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść, bo szanse bramkowe mieli Paweł Ściepuk i Łukasz Borys. Ale z podziału punktów Jagiellonia i tak może być zadowolona, bowiem nie da się ukryć, ze remis wybronił Wojtek Siwik, który w bramce wyczyniał prawdziwe cuda.

POLOLNEZ – WISŁA CHICAGO B 7-3 (2-2)
Bramki: Wojtek Kapuścik 3, Sebastian Jarmuła 2, Jacek Hickiewicz 2                                       – Dominik Burda 2, Daman Banaś
Spotkanie mało w zasadzie wyrównany przebieg. W Polonezie zabrakły trzech zawodników –  Wiśniewskiego, Buciora  i Nytki. O jego wygranej w  takich rozmiarach zadecydowało doświadczenie. Młody zespół Wisły prezentował się zupełnie dobrze.
– Cztery bramki różnicy  to wynik braku doświadczenia moich młodych zawodników – skomentował trener Wisły B Łukasz Kędzior – Polonez to drużyna rutyniary, zwłaszcza widać to w postawie ich napastników – dodał.

FC MOŁDOVA CHICAGO – EAGES B 5-3
Przy stanie3-3 Konrad Mej otrzymał czerwoną kartkę  I to przesądziło o porażce młodzieży Eagles. Inna sprawa, że sędziowie  tym meczu  pozwalali na zbyt wiele brutalnie grającym seniorom Mołdovy w pojedynkach z  juniorami Eagles. Wywołało to nawetoburzenie kibiców na trybunie.
‘’

BŁYSKAWICA over-30 – UNIA CHICAGO 3-1 (2-0)
Bramki: Steven Radziszewski, Piotr Leśny, Diego Caldera – Dominik Wardzała
Sporo niebieskich kartek zobaczyli w tym meczu zawodnicy Unii, a gdy Łukasz Mikołajczak zbyt gorąco protestował przeciw –  jego zdaniem – krzywdzących decyzji, otrzymał czerwią kartkę i przez 5 minut Unia grała w osłabieniu. W tym okresie Błyskawica over-30 zdobyła trzecią bramke.
Warto dodać, że zdobywcy bramek – Steven Radziszewski  jak i  Piotr Leśny związani są z Błyskawicą od 17 lat!

Autor:

-redaktor serwisu