Stawski Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League

Kategoria | piłka nożna

Czarni Jasło tracą pierwsze punkty

W szóstej kolejce halowej Europa League lider w Major Division – Czarni Jasło stracili pierwsze punkty, remisując  z Błyskawicą under-23 . W pojedynku o drugie miejsce w tabeli Wisłoka pokonała Sockers FC Blue. Czarni nadal prze-wodzą stawce z 16 pkt; na drugim miejscu Wisłoka 12 pkt, a dalej z dorobkiem po 10 pkt  – Sockers FC Blue, Błyskawice i Błyskawica u-23.  Po okresie niepowodzeń, wygrała w tej kolejce Wisła, która zajmuje obecnie szóstą pozycję z  7 pkt.

AN0I0450Walka o piłkę w meczu Czarnych Jaslo z Błykawicą u-23              Foto – Jacek Jówko

kW First DIvision pierwsze punky stracił lider – Unia Chicago, po porażce z FC Mołdovą. Przegrał również wicelider Jagiellonia, spadając po porażce z Thunder S.C. na trzecie miejsce. Prowadzi nadal Unia przed Thunder S.C. i Jagiellonią – wszystkie po 13 pkt oraz Mołdovą i Polonezem – po 12 pkt. Trzecie zwycięstwo w sezonie zanotował młody zespół Eagles B, który awansował już na szóste miejsce w 12-zespołowej stawce.
Oto szczegóły

Major Division

SOCKERS FC BLUE – WISŁOKA 3-4
Bramki: Michał Sproch, Maciej Szczepiński, Stanyk Kandra, Krzyszytof Śmierz-chalski
W pierwszym swoim spotkaniu w roku 2019 Wisloka w meczu na szczycie pokonała Sockerss Blue. Spotkane wyrównane, obi e strony miały dalsze szanse bramkowe.
.
SOCKERS FC WHITE –WISŁA 0-5 (0-2)
Bramki:  Alex Lulek, Konrad Malinowski, Jorge Alvarez, Marco Alvarez, Mateusz Makowiec
Nareszcie pierwsza wygrana Wisły w tym sezonie w tej lidze. Pomimo iż popeł-niano jeszcze sporo błędów, tym razem zwycięstwo Wisły nie podlegało dyskusji.
Trener Sławek  Bakun pochwalił cały zespół za ambicję i chęć (udana) przełamana złej passy.

BŁYSKAWICA  under-23 – CZARNI JASŁO 3-3 (2-1)
Bramki: Patryk Knap, Ravel Opino, Michael  Vittenberg – Patryk Szatko 2, Maro Waksmundzki
Pierwsze dwa punkty stracił w szóstej kolejce lider – Czarni Jasło. Błyskawica under-23 była o krok od sprawienia niespodzianki, prowadziła bowiem niemal przez cały mecz – najpierw 2-0, później 3-2  i dopiero na  4 min, przed końcem Mario Waksmundzki wyrównał. Większość bramek padał  w okresie gry w prze-wadze. W taki sposób m. in, Czarni wyrównali na 3-3. Bramkarze obu stron spi-sywali się bardzo dobrze.
– Chociaż może w przekroju całego meczu byliśmy mnimalnie lepsi, to remis uważam za sprawiedliwy – przyznał trener Czarnych Jasło Tadeusz Ciężki.
Czujemy ogromny niedosyt – odpowiedział prowadzący zespół Błyskający u-23 – Wojtek Woźniak. – Mieliśmy mnóstwo sytuacji – poprzeczkę słupek w pierwszej połowie. Cały czas prowadziliśmy, szkoda dwóch punków.

AN0I0244Tak się zaczęło – Błysakwica u-23 prowadzi 1-0

AN0I0337Patryk Szatko zdobywa kontaktowa bramke na 1-2 dla Czarnych Jasło

AN0I04272-2 –  druga bramka Patryka Szatko

AN0I0483bramka na 3-2 dla Błyskawicy

AN0I0406AN0I0457                                                                                Zdjęcia- Jacek Jówko

 

BH LILIES – BŁYSKAWICA 3-5 (2-3)
Bramki: Ed Philot, Arek Szlachta, Math Gloss, Patryk Joan, Plen
Dobry mecz Błyskawicy i  jej zasłużone zwycięstwo

First Division

UNIA CHICAGO  – FC MOŁDOVA 2-8 (0-3)
Bramki: Rafał Szczepanik 2
Na pierwsza  porażkę Unii w tych rozgrywkach złożyło się kilka czynników
– utrata już na początku gry aż trzech bramek, co było sporym zaskoczeniem; słabsza postawa defensywy; zmontowanie przez Mołdova z dwóch występują-cych w tej lidze zespołów tego klubu jednego, za to bardzo mocnego; zbyt agresywna gra rywali.
Tym niemniej Łukasz Mikołajczak jest przekonany, iż Unia nadal będzie walczyła o pierwsze miejsce na koniec sezonu.

EAGLES B – S.C. MOŁDOVA CHICAGO 7-1
Bramki: Konrad Madej 2, Dominik Jabłoński 2,  Jesse Nunez, Alex Wałęga, Ad-rian Groszek
Koleina wygrana młodego zespołu Eagles. Bardzo dobra postawa całego zespołu który dominował i kontrolował przebieg całego meczu. Wyróżnić trzeba Madeja i Jabłońskiego, który zdobyli po dwie bramki.

SOCKERS FC B LACK – BŁYSKAWICA  over-30  2-2

JAGIELLONIA – THUNDER FC 1-4 (1-1)
Bramka; Marek Demczuk
W pierwszych pięciu minutach Jagiellonia powinna zdobyć kilka bramek. Nie wykorzystano szans, co zemściło się. Thunder zdobyło prowadzenie 1-0. Wprawdzie jeszcze przed przerwą  marek Demczuk wyrównał na 1-1, ale później trafiali tylko zawodnicy Thunder.

WISŁA B – EDGEWATER CASTLE S.C. 0-5 (0-2)
Okres świąteczno-noworoczny nie był udany dla młodego zespołu Wisły. Zwodnicy w większości wyjechali z Chicago i zabrało ich na treningach. W efekcie gładka porażka.

STING FC – POLONEZ 3-11 (0-5)
Bramki: Wojtek Kapuścik 4, Sebastian Jarmuła 2,  Michał Wiśniewski 2, Adrian Golemo, Kuba Chmielewski
Wysoka wygrana Poloneza, pomimo iż w zespole zabrakło bramkarza. Znakomicie spisał  się w roli golkeapera prezes klubu Marek Rejdak, ratując w wielu bardzo trudnych sytuacjach.

 

Autor:

-redaktor serwisu