Stawski Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League

Kategoria | piłka nożna

Świąteczne spotkania w AAC Eagles i SAC Wisła

Zgodnie z tradycja, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w najstarszych polonijnych klubach w Amerce- SAC Wisła Chicago i  AAC Eagles odbyły się doroczne spotkania z opłatkiem.

W sobotę do siedziby klubu Eagles przy 58444 N. Mwlakee Ave  na „Gwiazdkę” przybylo ponad 100 osób – byli niemal  w komplecie piłkarze pierwszej drużyny, zespół over-30, działacze z prezesem honorowym Józefem Zyzdą, zarząd w komplecie  i wierni kibice. Obecna była wdowa po zmarłym w tym roku wieloletnim działaczu Jurku Trojnarskim – pani Janina. Gospodarzem spotkana był prezes klubu – Tony Cieciński.
Przy opłatku  składano sobie świąteczno-noworoczne życzenia. Nie zabrakło kolęd i muzyki. Prezentowano wszystkie trzy puchary, w wywalczone w tym roku przez pierwszy zespół – za mistrzostwa w hali i na otwartym terenie, oraz za wygranie 2018 Ludwig Dairy International Cup.
A późnej zaproszono do stołów na tradycyjny wigilijny poczęstunek. Serwowano rybę, dwa rodzaje pierogów, barszcz czerwony z uszkami, kapustę z grzybami, gołąbki.  Nie zabrakło słodkich wypieków. Atmosfera była znakomita, bo przecież kończący się rok yłl dla klubu Eagles bardzo udany.
***’
W niedzielne popołudnie w Forest View Bakery Czesława Piłata spotkali się piłkarze i działacze najstarszego klubu polonijnego w Ameryce – SAC Wisła Chicago. W tym roku frekwencja na „Gwiazdce” wyjątkowo dopisała – wprost z hali w Palatine, dotarły niemal w komplecie oba zespoły Wisły byli przedstawiciele zespołów juniorskich, członkowie zarządu, byli zasłużeni zawodnicy. Nie zabrakło byłego wieloletniego prezesa klubu – Józefa Karkuta  z Małżonką. Gościem honorowym spotkania był kapelan sportowej Polonii, szczególnie związany z Wisła – ks, proboszcz  Antoni Dziorek.
Po przywitaniu gości przez prezesa klubu Ryszarda Latawca, krótką modlitwę odmówił ks Antoni Dziorek, po czym zebrani, łamiąc się opłatkiem, przekazali sobie życzenia wszystkiego co Najlepsze na Święta i nadchodzący Nowy Rok.
A później zebrani zasiedli do posiłku. Serwowano m. in.  barszcz z uszkami, rybę smażoną, śledzia w oleju i ocćie,  bigos i oczywiści znakomite wypieki Forest View Bakery.
Zgodnie z tradycją, prezes Ryszard Latawiec połączył się telefonicznie z najstarszym wiślackim działaczem, od lat mieszkającym w Kalifornii, honorowym prezesem Henrykiem Czaplakiem , przekazując mu na Święta i Nowy Rok najlepsze życzenia.

Autor:

-redaktor serwisu