Stawski Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League

Kategoria | Stawski Soccer League

Komplet zwycięstw w inauguracji!

Inauguracja sezonu halowego  w lidze National była udana dla polonijnych ze-społów. Wygrały wszystkie cztery – najbardziej efektownie Warta, która została pierwszym liderem. Zespól Joe Telucha pokazał się z jak najlepszej strony, majac w składzie czterech zawodników i z pewnością może walczyć w obronie dobytego w poprzednim sezonie  tytułu.. Dobry mecz Wisły i dramatyczne spotkanie Czarnego Dunajca, który najpierw prowadził 3-0, później przegrywał  4-5, by w ostatnich sekundach rozstrzygnąć losy spotkania na swoją korzyść.   Tuż przed startem kierownictwo Wisły wycofało zgłoszony wcześniej do rozgry-wek  młodzieżowy zespół Wisły B, argumentując ten krok brakiem dostatecznej ilości zawodników. Zdecydowana większość nastolatków wyjechała bowiem do szkół.

W pierwszej kolejce zanotowano walkower – nie zgłosił się Michoacan, oddając bez gry punkty Albanian  Stars. Na razie nie wiadomo czy Michoaan w ogóle zrezygnował ze startu – jeśli tak, to w Champions pozostanie siedem zespołów..
Oto szczegóły

Champions Division

WISŁA – BERBER STARS  3-1 (0-0)
Bramki: Piotr Łagowski, Konrad Malinowski, Adian  Gubałą
Trzy pełne piątki plus dwóch bramkarzy miał do dyspozycji Marek Wiśniewski, prowadzący w inauguracji zespół  w zastępstwie przebywającego w Polsce Sławka  Bakuna.   Był to dobry mecz, w czym zasługa obu zespołów. Berber Stars mają w składzie kilku byłych zawodników Warty, a do Wisły powraca za tydzień Krzysztof Łagowski. Wygrana Wisły zasłużona, nasz zespół prowadził 3-0, a jedyną bramkę stracił na 2 min przed końcem gry.

VIKINGS – WARTA  1-6 (0-2)
Bramki: Luis Adame 2, Roy Gunderson, David Aranda, William Butler,
Bucolo  Adulvarhab
Czterech nowych zawodników pokazało się w Warcie – udany debiut przesuniętego z drugiego zespołu Bucolo Adulvahaba, który w poprzednim sezonie zdobył 14 bramek dla Warty B. Dwaj polscy piłkarze pokazali się w zespole Warty – grający w otwartym sezonie  w lidze szwedzkiej  Michał Koziołek i  Sebastian Paduła     z Chicgo Fire Academy. Ozdobą spotkania były dwie  piękne bramki – Butlera i Adulvarhaba.
.
CZARNY DUNAJEC – ALBANIA FC 6-5
Zmiennie przebiegało to spotkanie – zanosiło się na łatwą wygraną Dunajca, który prowadził już 3-0. Później jednak bramki zdobywali rywale, którzy wyszli na prowadzenie. Czarny Dunajec nie rezygnował, doprowadził do stanu 5-5, a,  na kilka sekund przed końcem gry – grając w przewadze –  zdobył zwycięską bramkę.
.

Major Division

WARTA B – VIKINGS 4-1 (1-0)
Bramki: Samuel Degarski, Brian Dominez, Jonathan Vasquez , Areoarela.
Warta B to zespół nastolatków, którzy nie czuli się zbyt pewnie w inauguracji rozgrywek dorosłej ligi. Jednym z wyjątków12. był 16-letni Jonathan Vasquez, który rozegrał bardzo dobre spotkanie..

Autor:

-redaktor serwisu