Stawski Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League

Kategoria | tenis ziemny

“Jóźwiak Holiday Bowl” dla Jacka Kulasa

Ostatnim w tym roku polonijnym turniejem tenisowym był zakończony w niedzielę „Jóźwiak Holiday Bowl”. W najsilniejszej kategori – 3+ omal nie doszło do senajcl Dotarł bowiem do finału 13-letni Dominik Kamiński i w pojedynku  Jackiem Kulasem o końcowy sukces  miał piłkę meczowa. Rutyna wzięła ostatecznie górę i Kulas wygrał  2-6, 6-4 i w tie-breaku 12-10.

.
W finale kat. 4+ Kuba Adas wygrał walkowerem  Łukaszem Chowańcem.  W półfinałach  Kuba Adas pokonał  Piotra Andrzjewskiego 6-2. 4-6, 12-10, a Łukasz Chowaniec wygrał z Pawłem  Andrzejewskim 6-2. 6-2.
Final debla padł łupem Pawła i Piotra Andrzejewskich, którzy pokonali parę: Dominik Kamiński, Daniel Jaworski.
Rywalizację w grze mieszanej wygrała para Lilly i Carli Diemayer, którzy pokonali Małgorzatę i Jarka  Jaworskich,
W ciekawym pokazowym spotkaniu najstarszy uczestnik turnieju – 67-letni Marek Ignatowski pokonał najmłodszego – 11-letniego Dawida Kamińskiego.
Nie zabrakło świątecznego nastroju i życzeń. Żegnano się z rokiem 2018. Na korty polonijni tenisiści powrócą niebawem – w dniach 5-6 stycznia „Chicago Polish  Tennis Association” organizuje turniej w ramach chicagowskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Autor:

-redaktor serwisu