Stawski Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League

Kategoria | piłka nożna

Czarni Jasło nadal liderem

Czarni Jasło utrzymali prowadzenie w Major Divison halowej Europa League, wygrywając w drugiej koleje sezonu z wiceliderem – Sockers FC Blue. Wygrała także Wisłoka, awansując na drugie miejsce w tabeli. Trzecie zajmuje Wisła,  która jedna straciła dwa punkty, remisując z BH Lilies 3-3, pomimo iż po pierwszej połowie prowadziła 3-0 i wydawało się, że zwyciestwo ma pewne.

3Y9A5807Piotr Hanula zdobywa swoją drugą bramke w meczu z Sockers FC Blue, podwyzszając wynik na 3-0                                                          Foto – Jacek Jówko

W First Division wygrały: Jagiellonia, Polonez i Unia Chicago, przegrały natomiast młodzieżowe zespoły Eagles i Wisły. Nowym liderem została Unia Chicago, która wyprzedza Poloneza, Thunder S.C. i Jagiellonię – wszystkie mają po dwa zwycięstwa na koncie

WISŁOKA – SOCKERS FC WHITE 1-0 (0-0)
Bramka:  Ruben
Bardzo trudny mecz Wisłoki. Jedyna bramka padła dopiero na 5 min, przed końcem, a jej strzelcem był Paragwajczyk Ruben. W zespole Wisłoki zabrakło kilku podstawowych zawodników – m. in, Michała Szprocha, Tarasa Dydycha. Dobra praca trenera Macieja Szmuca, któremu  pomagał wiceprezes Marcin Więcław. Prezes klubu Krzysztof Strzałka dziękuje  kibicom za wsparcie podczas tego ciężkiego, ale zakończonego zwycięstwem, pojedynku.

SOCKERS FC BLUE – CZARNI JASŁO 0-3 (0-1)
Bramki: Piotr Hanula 2, Kamil Szczęśniak,
Trzy pełne piątki mieli do dyspozycji trenerzy Czarnych Jasło – Tadeusz Ciężki i Maciek Orłowski. Do przerwy nie najlepsza gra Czarnych, dopiero zmiany dokonane w przerwie zdecydowanie zmieniły obraz gry.
-  W pierwszej części graliśmy trzema obrońcami, na drugą połowę zostawaliśmy tylko dwóch z tyłu, a zagraliśmy bardziej ofensywnie. Przesunięty z pomocy do ataku Piotr Hanula zdobył dwie bramki i w ogóle spisał się doskonale.’’
3Y9A5764-1A tak padła pierwsza bramka Piotra Hanuli  A ponizej – kilkkdalszych zdjęc z tego spotkania

3Y9A55993Y9A56283Y9A5648                                                                      Zdjęćia – Jacek Jówko

WISŁA – BH LILIES 3-3 (3-0)
Bramki: Dawid Wiśniewski, Kamil Borkowski, Alex Lulek
Wisła straciła zwycięstwo przez  niewykorzystanie kilku znakomitych sytuacji.  Przy stanie 3-1 wiślacy mieli trzy 100-proc. okazje. Gdyby chociaż jedną z nich zamienili na bramkę, byłoby już … po meczu. Brak skuteczności dał po raz kolejny znać o sobie. Dwie bramki straciła Wisła, grając w osłabieniu, Lilies wyrównało na 3-3 na minutę  przed końcową syrena,
W pierwszej połowi zespół prowadził  Marek Wiśniewski, w drugiej odsłonie – Sławek Bakun.

BŁYSKAWICA – BŁYSKAWICA under-23 8-4 (3-3)
Bramki: Damian Pikul 2, Shan Tosu 2, Derin Larouche, Harmin Orwod, Math Glos, Arek Szlachta – Łukasz Cholewa, Hubert Szeląg, Ravel Obilo, Sergio Le-grano
To był bardzo dobry mecz w wykonaniu obu drużyn. Początkowo przeważał zespół  under-23, powadząc 1-0, 2-1, 3-2. Gdzieś do polowy drugiej odsłony spotkanie było wyrównane  wynik był tylko  4-3 i każdyy wynik był możliwy. Dopiero w końcówce pierwszy zespół strzelił pod rząd kilka bramek; ostatnią gdy zespół u-23 grał w przewadze liczbowej 5-3.
Padło w tym spotkaniu jednego klubu dużo bramek, walczono o każdą piłkę. Mecz musiał się podobać,

First Division

UNIA CHICAGO – EAGLES B 4-0 (1-0)
Bramki: Mateusz Boroń, Dominik Wardzała, Adam Różanek, Łukasz Mikołajczak
Unii udał się rewanż za porażkę z tym zespołem podczas ostatniego turnieju Wisłoki.  Bardzo dobra postawa obu bramkarzy – Darka Milordowskiego w Unii i młodego Adama Sempocha w Eagles  B, który wybronił  m. in. w sytuacji sam na sam w pojedynku z  Łukaszem Mikołajczakiem..  W bramce pokazał się także w tym potkaniu drugi, starszy syn trenera – Daniel. Eagles miał w tym meczu dwie sytuacje, które powinny zakończyć się bramkami – przy stanie 0-1 nie wykorzystał szansy Konrad Madej, a przy 0-2 Dawid Mikołajczyk.,
Pomimo drugiej z rzędu porażki trener Robert Sempoch jest pozytywnie nasta-wiony. Jego zespół zagrał lepiej niż przed dwoma tygodniami z tym samym rywalem.,.

SC MOŁDOVA – JAGIELLONIA 2-3 (2-0)
Bramki:  Łukasz Borys 2, Paweł Ściepuk
Po pierwszej połowie Jagiellonia przegrywała 0-2., chociaż przeciwnik w tym czasie oddał jeden celny strzał, który trafił do siatki. Jedną z bramek zawinił Wojtek Siwik. W drugiej części „jaga” zagrała dużo lepiej, odrobiła straty i wygrała, prezentując się lepiej niż przed tygodniem. Trener Darek Pawlik miał 16 zawodników do gry.

POLONEZ – BŁYSKAWICA  over-30  3-0 (1-0)
Bramki: Wojtek Kapuścik 3
Trudny mecz Poloneza, który nie miał nawet dwóch pełnych piątek. Grano 8-9 zawodnikami. Popisał się Wojtek Kapuścik, który zaliczył hat trick. Na pochwałę zasłużył cały zespół, ale szczególnie wyróżnić trzeba bramkarza Mariusza Sagana, który rozegrał chyba mecz życia, broniąc w wielu,  w tym w co najmniej w czterech nieprawdopodobnych sytuacjach.

WISŁĄ B – THUNDER FC  1-2 (0-1)
Bramka: Dominik  Burda
Młody zespół Wiły przegrał po wyrównanym spotkaniu z dużo starszym Thunder FC. Jedyna bramkę przy stanie 0-1 zdobył Dominik Burda.
- Jestem zadowolony z postawy zespołu – powiedział po meczu Łukasz Kędzior.,-  Mam nadzieję,  że po każdym meczu chłopcy będą wyciągali  odpowiednie wnioski.