Stawski Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League

Kategoria | narciarstwo

TATRY przed nowym sezonem

Mrozy i śnieg w Chicago i okolicy z końcem listopada przypominają, że narciarski sezon tuż, tuż. Najprawdopodobniej już podczas nadchodzącego weekendu czynny będzie stok w Wilmot. W poprzednich latach inauguracja następowała przeważnie dopiero z końcem grudnia. Co czeka narciarzy klubu TATTY w nowym sezonie?
Inauguracja nastąpi w najbliższą niedzielę w Domu Góralskim dorocznymi „Po-siadami”. Ich tematem tym razem będzie prezentacja – poprzez projekcję filmową – zmian w technice jazdy na nartach, począwszy od lat 60-tych ub. wieku.
Klub TATRY przed rokiem powrócił do organizacji CMSC,  w której wielokrotnie drużynowo triumfował. Rywalizacja w  CMSC rozpocznie się podczas następnego weekendu, jak zwykle w Ski Brule (Michigan) w dniach 8-9 grudnia. Po Nowym Roku kolejne starty w Afton   Alps (Minnesota), Wilmot Mnt (Wisconin). La Crosse (Wisconsin),  W niedziele 20 stycznia XXXII Polonijne Mistrzostwa w narciarstwie alpejskie w Wilmot. Później kolejne starty –  Wilmot, Granite Peak (Wisconsin), Chestnut Mnt (Illinois), aż do weekendu 9-10 marca w Wilmot.

Szymon-GasienicaSzymek Gąsienica Daniel na trasie…

Na zakończenie sezonu tradycyjnie XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polonii w Keystone  Mtn (Kolorado). Od szeregu lat  to właśnie miejsce organizator, czyli klub TATRY wybiera. Dlaczego? Jak nam zdradził prezes klubu Piotr Chowaniec – Keystone sprawdziło się pod każdym względem – trasy znakomicie przygotowane, obsługa na stoku bez zarzutu, a na dodatek ceny karnetów na wyciągi wyjątkowo niskie.
Gwiazda zespołu klubu TATRY pozostanie zapewne Szymek Gąsienica Daniel. Większych zmian w kadrze klubu raczej nie przewiduje się

Autor:

-redaktor serwisu