Stawski Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League

Kategoria | tenis ziemny

Kolejny sukces dr Bronisława Orawca

Ostatnio odbyły się w Zakopanem XVI Letnie Igrzyska Lekarskie pod patronatem Naczelnej Izby Lekarskiej (NIL), Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) oraz Gazety Lekarskiej (GL). Głównym organizatorem Igrzysk jest od wielu lat dr Maciej Jachymiak. W zawodach trwających 4 dni uczestniczyło ponad 700 lekarzy wraz z rodzinami z całej Polski. Wśród dyscyplin sportowych znalazło się 17 lekkoatletycznych kategorii olimpijskich, w tym tenis ziemny. Klub Sportowy „Bronek” ZLP w Chicago był reprezentowany przez dr. Bronisława Orawca, który odniósł sukces zdobywając dwa złote medale i tytuły mistrzowskie w tenisie ziemnym: tytuł mistrzowski w grach pojedynczych (grupa E) oraz w grach podwójnych (grupa powyżej 60 r.ż.).
B. Orawiec  zaprosił wszystkich licznie zebranych sportowców i gości na XXIII Światowe Mistrzostwa Lekarzy Polonijnych w Narciarstwie Alpejskim (ŚMLPwNA), które odbędą sie w marcu 2019 roku w Bad Gastein w Alpach austriackich.

1.XVI Letnie Igrzyska Lekarskie. Finaliści w tenisie ziemnym (grupa E). Od lewej: Bronisław Orawiec (mistrz), Józef Szafranek (wicemistrz). Korty tenisowe przy COS w Zakopanem.  wrzesień 2018

2.Mistrzowskie pary deblowe powyżej 60 r.ż. Od lewej: Zdzisław Plicner i Bronisław Orawiec (I miejsce) oraz Janusz Emerich i Wojciech Zasacki (II miejsce).

5.Zwycięzcy gier deblowych w tenisie ziemnym na podium (grupa powyżej 60 r.ż.).
Foto: Arch. KS „Bronek” ZLP

 

Autor:

-redaktor serwisu