Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /homepages/39/d171762761/htdocs/KsiazekSport/polsports/wp-content/themes/ksiazeksport2/functions.php on line 73
Bez Ratułowa, Halnego i Hetmana… | Ksiazeksport
Premier Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League

Bez Ratułowa, Halnego i Hetmana…

Zbliża się nowy sezon w obu polonijnych ligach i  w obu nastąpia ubytki. Zacznijmy od Lowell Foods Liga Podhalańska. Na wtorkowym zebraniu ligi prezes Tomek Grela poinformował oficjalnie, że do jesiennych  rozgrywek nie przystąpią drużyny Ratułowa i Halnego.

W obu przypadkach powodem rezygnacji są problemy kadrowe – po prostu brak zawodników. Szczególnie przykro, iż rezygnuje Ratułów. Przypomnijmy iż założy-ciel tego klubu Władek Ciężczak był jednym z założycieli góralskiej ligi , a jego zespól jako jedyny występował od początku  do czerwca 2016, czyli do  zakończenia ostatniego sezonu.
Podczas zebrania dokonano losowania  Pucharu Ligi . I tak 11 września w spotkaniach grupowych przy 31 & Central wystąpią: Czarny Dunajec, Watra-Białka  i Pod-czerwone; natomiast w Worth, w „grupie śmierci” znala-zły się: Szaflary, Odrowąż  i Orawa.  W niedzielę 18 września  półfinały i finał.
Liga rozpoczyna nowy sezon 25 września. W I kolejce spotkają się przy 31 & Central: Orawa – Podczerwone  i   Czarny Dunajec – Szaflary, a na boisku w Worth: Watra-Białka – Odrowąż.
Jeśli do 25 września nie zgłosi się jakaś nowa drużyna, to 6-zespolowa  liga rozgra 10 kolejek (mecz i rewanż) i tyle samo wiosną 2017.
***
Niestety  także w Polskiej Lidze Piłkarskiej ubyła jedna z drużyn. To Hetman, zespół najdłużej występujący w PLP. Przypomnijmy – od sezonu 1999/2000, kiedy to  w 12-zespołowej stawce zajął przedostatnie, 11. miejsce. Decyzja o zawieszeniu –  na razie na rok –  działalności nastąpiła po środowym treningu. Jak stwierdził prowadzący zespół – po powrocie do Polski Piotra Wiatra – Paweł Szawkało, nie było innego wyjścia.  Obecnie pozostało zaledwie 8-9 zawodników. Ponadto brak pieniędzy na opłaty ligi, a  zawodnicy nie przychodzą na treningi.
Igloopol, który też ma problemy kadrowe, po naradzie która po środowym treningu trwała do 11.30 wieczorem, zdecydował się pozostać jeszcze na rok w lidze. Zawodników w kadrze jest 25, ale cześć z nich występuje w drużynie over-30,  Jak nam powiedział trener Mariusz Sagan, w zespole nastąpią duże zmiany,   generalne odmłodzenie, ale to  dopiero od października, kiedy będzie można korzystać z młodych piłkarzy , występujących w szkołach. Klub zamierza skupić się w przyszłości na występach zespołu over-30 w Premier Soccer League.
Pozostanie Igloopolu oznacza w praktyce uratowanie ligi, ponieważ jeszcze przed ta decyzją trener Czarnych Jasło zapowiadał, że jeśli zostanie tyko sześć drużyn, to jego zespól także zrezygnuje. W z pięcioma drużynami trudno wyobrazić sobie normalne  rozgrywki. Na szczęście na razie do tego chyba nie dojdzie.

Autor:

-redaktor serwisu