Premier Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League

- - - - - - MIEJSCE NA REKLAME - - - - - -

Modyfikacja przepisów…

Liczne zmiany w przepisach gry w piłkę nożną, wprowadzone tego lata, obowiązują od nowego sezonu, ściśle mówiąc od 1 sierpnia 2019 roku,ale na razie tylko w rozgrywkach w , których rozpoczyna się nowy sezon (system jesień/wiosna). W ligach, które są w trakcie rozgrywek (system: wiosna/jesien), nowych przepisów na razie nie wprowadza się .
Nadmieniam, co konkretnie zmieniło się w przepisach gry. Na przykład – w którym miejscu zawodnik musi teraz opuszczać boisko, kiedy zagranie piłki ręką jest przewinieniem i jak należy obecnie wykonywać rzuty wolne oraz rzuty karne.
Oo szczegóły Czytaj dalej

artykul w dziale: piłka nożna

Tylko dwa spotkania…

Tylko cztery spotkania polonijnych zespołów wyznaczone były w tej kolejce w Premier Soccer League of Chicagoland. Rozegrano tylko dwa – te, które rozpoczęły się o godz. 11 przed południem, czyli już po przejściu frontu burzowego. Pozostałych dwóch, wyznaczonych na godz. 9 rano, nie udało się rozegrać.
W Open Division nieznaczna porażka Jagiellonii z Edgewater Castle, spowodowana niewykorzystaniem wielu dogodnych sytuacji. W piątkowy  wieczór najwyższe swoje w zwycięstwo w tym sezonie  w Over-30 Division White zanotował Igloopol.
Oto szczegóły Czytaj dalej

artykul w dziale: Stawski Soccer League

Świetny wynik Stana Maciaty

Dziesiąta,  ostatnia przed play off  kolejka w golfowej lidze „Białka Cup”  rozegrana została na pięknym polu golfowym, Sprtsmans Country Club w Northbrook .Bardzo dobrym wynikiem  popisał sie Stan Maciata – 72 uderzenia. Drugie miejsce zajęli Łukasz Halupka i Stan Galica po 76 uderzeń. Trzecie miejsce także zostało podzielone pomiędzy Marianem Waliczkiem  i Krzysztofem Kowalem po 77 uderzeń. Kolejnydobry wynik to 79 uderzeń Marka Haręzy i 80 uderzeń.  Joe Basiorki, który pomimo słabszej gry w ostatnim meczu przed rundą PLAY OFF, nadal pozostaje liderem

artykul w dziale: golf

Eagles over-30 wicemistrzem Ameryki

W finale mistrzostw  USA w kategorii over-30 Eagles przegrał z Maryland Bays 1-4,  zdobywając tym samym tytuł wicemistrza USA  w tej kategorii wiekowej. Był to drugi udział Eagles w Finals Four. Przed rokiem zespół Roberta Juszczyka  zakończył rywalizację na czwartym miejscu, w tym roku na drugim. Czas zatem, by na zasadzie: „do trzech razy sztuka”, w przyszłym roku ‘orły” zajęły pierwsze miejsce. Nawiasem mówiąc, jest to jedyny puchar, którego brak w bogatej kolekcji tfofe ow zespołu over-30. W sobotę Maryland Bays okazał się zespołem bardzo silnym i w tym dniu był rzeczywiście nie do pokonania.

IMG954106Eagles over-30 z pucharem za tytuł wicemistrza Ameryki      Foto – Ania Juszczyk Czytaj dalej

Na piłkarskich arenach…

* Czarny Dunajec doznał kolejnej porażki  w lidze National.  Tym razem przegrał
z Adrią 2-4 (2-2). Bramki zdobyli: Kyle Breitenbach i  z szybkiej kontry i Mike Kipta z rzutu karnego. W 80 min Matt Niechciński otrzymal czerwoną kartkę i to przesądziło o porażce, bowiem w ostatnich  dziesięciu minutach rywale strzelili dwie bramki.
Nie doszedł do skutku pojedynek Warty z Vikings,gdyż  Vikings… nie miał składu. Spotkanie zostało przełożone.
* W zaległym spotkaniu over-40 lig oldboyów Metro Calisia przegrała z Connec-tion 3-5 (2-2). Bramki zdobyli: Arek Wałęga 2, Robert Pudełko.
Nie wystarczyła dobra gra napastników, którzy zdobyli trzy bramki, Fatalna po-stawa defensywy – ewidentne błędy przy czterech straconych bramkach – przesadziły o porażce.

artykul w dziale: National Soccer League

Eagles over-30 w finale!

W Baltimore(Maryland)  trwają finały czterech najlepszych zespołów USA w kat. over-30, tzw. Finals Four. Berze w nich udział Eagles, mistrz Strefy Midwest (Region II). Początek był udany dla „orłów”- w pólfinale pokonali  mistrza Regionu I – Pancyprian  Freedom (N. Jork).  Kiedy po  pięciu minutach gry Eagles prowadził 2-0, a później 3-0, wydawało się, ze sprawa jest przesądzona. Jednak tuż przed przerwą rywale z kontrowersyjnego rzutu karnego zdobyli pierwszą bramke, a w drugiej połowie wyrównali na 3-3. Horror trwał niemal do końca..  Dopiero w 80 min Adrian  Orkiz zdobył zwycięską bramke, dająca przepustkę do sobotniego finału. Czytaj dalej