Stawski Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League
 


- - - - - - MIEJSCE NA REKLAME - - - - - -

Puchar PSL już w grze…


W Premier Soccer League rozpoczęły się rozgrywki o Puchar Ligi. Grały nasze zespoły w dywizji Open – Unia Chicago została rozgromiona przez FC Bodrost aż 7-0 (3-0), natomiast Jagiellonia  wygrała walkowerem 3-0 z International S.C. Kolejnym rywalem „jagi”, już w ćwierćfinale będzie FC Bodrost. Czytaj dalej

artykul w dziale: piłka nożna

Tak prezentuje się nowa rajdówka Piotra Feteli


Prezentujemy nowy samochód  Piotra Feteli – 2017 Ford Fiesta FRT Porto. Nowa rajdówką dla Feteli powstała w Polsc. Jakie jest to auto  i czy będzie w stanie konkurować z najlepszymi kierowcami Ameryki? Prezentuję się na zdjęciach znakomicie, ma  inny kształt nadwozia od Subaru, różni się od poprzednich aut rajdowca pod wieloma względami.

Piotr Fetela pokaże się z nowym autem na ostatniej eliminacji Rally America – „Lake Superior Performance Rally”, który rozegrany zostanie podczas najbliższego weekendu.  w dniach 20-21 października. Ale jak zaznaczył  pojedzie wyłącznie testowo, by sprawdzić samochód.  Żadnego ścigania się.

Czytaj dalej

artykul w dziale: automobilizm

Eagles wiceliderem w MSL


Trwa dobra passa Eagles. W czwartym, kolejnym spo-tkaniu w Metropolitan Soccer League  znów zdobył pięć bramek. Tym razem „orły”  pokonały 5-1 International S.C. i wykorzystując potknięcie United Serbs, którzy przegrali z Minyor Chicago 1-2, awansowali na drugą pozycję w tabeli z dorobkiem 33 pkt, trzeci jest United Serbs- 31 pkt.  Eglesowi  doliczono także 3 punkty za przyznany walkower w zaległym spotkaniu z Tesla z 27 sierpnia. W ostatnich dwóch spotkaniach Eagles spotka się jeszcze z Kickers i Schwaben i jeśli je wygra, ukończy rozgrywki na drugim miejscu. Szkoda, że forma powróciła tak późno. Pozostanie co najwyżej cieszyć się z tytułu wicemistrza. Mistrzostwo ligi wcześniej zapewnił sobie Hellenic.
Oto szczegóły Czytaj dalej

artykul w dziale: Metropolitan Soccer League

Michał Wolski – najlepszy polonijny zawodnik 2017 roku


15 października  w Schaumburgu został rozegrany piąty polonijny turniej tenisa stołowego TOP16.  Do rywalizacji przystąpiło 10 zawodników wyłonionych w drodze eliminacji i 6 najlepszych zawodników z rankingu Amerykańskiego Związku Tenisa Stołowego. W wyniku losowania powstały cztery grupy:

Uczestnicy turnieju TOP-16 w komplecie


Grupa A: Michał Wolski, Zbigniew Jabłoński, Karol Horodeński i Sylwester Sobota.
Grupa B: Artur Kurek, Paweł Ziółko, Krzysztof Puchalski, Bogdan Pługowski.
Grupa C: Wojciech Wolski, Łukasz Niewiarowski, Jarosław Dydyński, Szczepan Czyż.
Grupa D: Janusz Franeczek, Dariusz Wolski, Paweł Głuchowski, Marcin Kurcz.

Czytaj dalej

artykul w dziale: tenis stołowy

Odrowąż liderem


Po czwartej kolejce w Lowell Foods Liga Podhalańska nastąpiła zmiana lidera.  Po remisie dotychczasowego lidera Ratułowa  z Orawą,  w pojedynku o prowadzenie w tabeli Odrowąż pokonał Watrę/Białkę. Oba te spotka-nia musiały się podobać i całą czwórka mierzy wysoko. Piątym kandydatem do walki o tytuł będzie Czarny Dunajec, który po nieudanym starcie (dwie przegrane) rozgromił w ostatnim spotkaniu tej kolejki Szaflary aż 10-1. To jeden z najwyższych rezultatów w historii góralskiej ligi. Jeśli Dunajec wygra w nadchodzący czwartek zalegle spotkanie z Orawą, to awansuje już na trzecie miejsce.

Gorąco pod bramka Odrowąża w meczu z Białką. Ale Kostek Kawęcki byl niezawodny i nie dał sobie strzelić bramki                  Foto – Tomek Grela

Przed obecnym sezonem bardzo wzmocniły swoje składy Ratułów, Orawa i Odrowąż – przez to wyrównała się stawka, a rywalizacja stała się bardziej  atrakcyjna. Odstają obecnie od stawki jedynie Szaflary.
Oto szczegóły i aktualna tabela Czytaj dalej

artykul w dziale: Sobieski liga Podhalańska

Sukces „Orzełków” z Hickory Hills


To był wyjątkowy dzień dla piłkarzy z Hickory Hills, polonijnych piłkarzy, którzy jako jedyni w chicagowskiej aglomeracji grają w koszulkach z białym Orzełkiem na piersiach. Drużyna 13 latków pokonała w tradycyjnym turnieju w Libertyville, Octoberfest, wszystkie amerykańskie drużyny, zdobywając ogromny Puchar i tytuł Champions. Czytaj dalej

artykul w dziale: piłka nożna

Wiecej w archiwum