Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /homepages/39/d171762761/htdocs/KsiazekSport/polsports/wp-content/themes/ksiazeksport2/functions.php on line 73
Ksiazeksport | sport polonijny
Premier Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League
 


- - - - - - MIEJSCE NA REKLAME - - - - - -

Eagles nie zwalnia tempa


Nowy, latynoski zespół w lidze Metropolitan okazal się szybkim, wybieganym,a przede wszytym młodym. Venezuela grała jednak zbyt agresywnie, wręcz brutalnie, a jej zawodnicy wdawali się w  utarczki słowne, i nie tylko słowne. W rezultacie  kończyli mecz w dziesiątkę.
Oto ocena spotkania przez trenera Pawła Otachela. Czytaj dalej

artykul w dziale: Metropolitan Soccer League

Konrad Deka wygrywa XIX Pol-Am Open


Z udziałem 52 golfistów z wszystkich trzech naszych klubów, rozegra w sobotę już po raz 21. najbardziej prestiżowy (obok Podhala Open) golfowy polonijny turniej w Chicag0 – Pol-Am Open. Na starcie nie zabrało nikogo z najlepszych, Pokazał się rzadki gość na polonijnych arenach –   Konrad Deka z Podhala Golf Club. Pokazał się i po zacięty pojedynku z Kuąa Miśkiewiczm zakończył zwycięsko rywalizację.  Na polu Blackstone Golf Club w Marengo uzyskał bardzo robry rezultat -73 uderzenia, czyli tylko jedno uderzenie powyżej para tego pola).

IMG_1055Konrad Deka z trofeum po sobotnim zwycięstwie
Oto wyniki Czytaj dalej

artykul w dziale: golf

Czarni Jasło liderem


Kolejne, piąte spotkanie wygrali Czarni Jasło w Premier Soccer Legue of Chicagoland. Tym razem pokonali Red Devils FC Permit i wyszli na prowadzenie w Major Division. Czy utrzymają tę pozycję tylko do poniedziakłu, kiedy w ostatnim spotkaniu kolejki dotychczasowy lider Hammers FC spotka się z Wisłoką? Wiele zależy od postawy Wisłoki, która przegrała dotychczas tylko jeden mecz, a pozostała trzy wygrała. Kolejnej porażki doznała natomiast Wisła, która w pierwszym w sezonie spotkaniu  na domowym obiekcie przy River Rd przegrała z C1 United. Zespól Marka Wiśniewskiego gnębią kontuzje i brak skuteczności i brak szczęścia. W ostatnim meczu miała na koncie – jak wyliczył kierownik druzyny Adam Lulek –  aż 6 poprzeczek i 2 słupki,  oraz sytuację ”sam na aam”. Ale punkty powędrowały do gości.
W czołówce natomiast utrzymała się Błyskawica, pomimo że tylko zremisowała z Thunder S.C. Nie wystarczyła jedna, chociaż piękną bramka Michała Walaszka. Wysoką wygranę  w  First Division zanotowała Unia Chicago w pojedynku z najsłabszym zespołem ligi – Red Devils Select..
Oto szczegóły Czytaj dalej

artykul w dziale: piłka nożna

Royal/Cracovia zwycięski


Z czterech naszych zespołów, występujących  w lidze oldboyów Metro zagrał tylko Royal/Cracovia  w over-48 Division, pozostałe trzy mecze odwołano.
Royal/Cracovia, zwłaszcza w drugiej połowie ,pojedynek  Youths miał od kontrola i zasłużenie zwyciężył.
Oto szczegóły Czytaj dalej

artykul w dziale: Il. Metropolitan A.H. Soccer League

Warta under-23 wygrywa


W lidze National ponownie wystąpiła jedynie Warta u-23  w First Division, która spotkała się z Berber City FC.. Była to piąta gra zespołu w tym sezonie ligowym; i drugie zwycięstwo,. Warta u-23onadto ma ponadto  na koncie dwie porażki i jeden remis
Oto wynik
WARTA u-23 – BERBER CITY FC  5-1 (2-1)
Bramki: Unia Husaini 3 00,Lawi Djuma,   Chris Garcia

artykul w dziale: National Soccer League

Po dwuletniej przerwie wracamy!


Pod takim hasłem Wisłoka Chicago zaprasza na Rodzinny Piknik w niedzielę 20czerwca w Schiller Park (Irving Park & Cumberand), lota nr 13. Na pikniku będzie serwowane znakomite jedzenie i napoje chłodzące. Ponadto gwarantowana świetna zabawa dla dzieci (darmowe bounce house) oraz loteria fantowa  z atrakcyjnymi nagrodami.
Piknik rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11 przed południem.
Zapraszamy!

20210612_182501001Drużyna Wisłoki po wygranej z Wisłą na River Rd

artykul w dziale: piłka nożna

Wiecej w archiwum