Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /homepages/39/d171762761/htdocs/KsiazekSport/polsports/wp-content/themes/ksiazeksport2/functions.php on line 73
Ksiazeksport | sport polonijny
Premier Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League

- - - - - - MIEJSCE NA REKLAME - - - - - -

Weekend na sportowo

Przed nami kolejny weekend – grają wszystkie ligi za wyjątkiem Metropolitan, która ma tygodniową przerwę z uwagi na zajętą halę Odeum. Narciarze klubu TATRY spotkają się w Wilmot na dorocznych zawodach   o „Puchar Prezesa”,  a polonijni lekarze wyłonią najlepszych  ze swojego grona w narciarstwie alpejskim. Rozpoczynają się play off w Polonijnej Lidze Siatkówki.
Oto szczegóły Czytaj dalej

artykul w dziale: piłka nożna

Michał Wolski zaczął rok od wygranej

W niedzielę  16 lutego został rozegrany polonijny turniej  tenisa stołowego Godlewski Investments Open 2020. Był to pierwszy turniej kwalifikacyjny do polonijnego TOP16, który odbędzie się 11 października. W zawodach wzięło udział 62 zawodników, podzielonych na dwie kategorie. Czytaj dalej

artykul w dziale: tenis stołowy

Remis Eagles z United Serbs

W szóstej kolejce ligi Metropolitan doszło do pojedynku na szczycie Eagles z United Serbs. Zakończył się on podziałem punktów.  Na remisie tych zespołów skorzystał Hellenic, który rozgromił Republikę Srpska i został nowym, samodzielnym  liderem..
Pojedynek Eagles z United Serbs nie układał się pomyślnie dla naszego zespołu. Rywale prowadzili i1-0 i do przerwy 2-1. Później było nawet 3-1, ale wtedy trzy bramki pod rząd zdobył Eagles, wychodząc na prowadzenie 4-3. Niestety na  1.50 min. przed końcem, grając w przewadze, United Sebs wyrównał i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Szkoda, bo Eagles dominował, był zspołem lepszym. Miał m.in. na koncie cztery słupki i zasłużył na zwycięstwo. Czytaj dalej

artykul w dziale: Metropolitan Soccer League

Homies także w play-off

Nie doszło do sensacji  w ostatniej kolejce regularnego sezonu  Polonijnej  Ligi Siatkówki. Ostatnim zespołem, który awansował do czwórki w play-off został zgodnie raczej  z oczekiwaniami –  Homies.  Wcześniej zapewniły sobie awans: z  pierwszego miejsca  AAC Eagles, z drugiego – Luau i z trzeciej pozycji – MMA.
W pierwszym meczu ostatniej kolejki pomiedzy  MMA i Wave doszło do pewnej niespodzianki  w postaci wygranej Wave. Czytaj dalej

artykul w dziale: siatkówka

Sockers FC Blue – Czarni Jasło w finale o tytuł

A więc wszystko już jasne. W wielkim finale o tytuł halowego mistrza Europa League w sezonie 2019/2020 spotkają się za dwa tygodnie Sockers FC Blue i Czarni Jasło. Oba te zespoły zderzyły się w przedostatniej kolejce i był to pojedynek, który rozstrzygnął o pierwszym miejscu na mecie regularnego sezonu. Po wyrównanym przebiegu, może trochę przy pomocy sędziów, wygrali Sockers.

AN0I3672Sebastian Modrzejewski wyrównuje stan meczu: Sockers FC Blue – Czarni Jasło na 1-1       Foto – Jacek Jówko

Czytaj dalej

artykul w dziale: piłka nożna, Stawski Soccer League

Przed nami kolejny weekend, a podczas niego grają Liga Metropolitan i Europa League, przerwę ma natomiast liga National;  tenisiści stołowi rozegrają pierwszy w tym roku polonijny turniej. Narciarze klubu TATRY mają tygodniową przerwę przed zawodami o Puchar Prezesa  czyli President’s Cup, który rozegrany zostanie w następną niedzielę.