Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /homepages/39/d171762761/htdocs/KsiazekSport/polsports/wp-content/themes/ksiazeksport2/functions.php on line 73
Ksiazeksport | sport polonijny
Premier Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League
 


- - - - - - MIEJSCE NA REKLAME - - - - - -

Sparringi… sparringi’


Wprawdzie ligi nie będą w tym roku grały, ale zespoły nierezygnują ze sparringów. Oto krótkie relacje. Czytaj dalej

artykul w dziale: piłka nożna

Memory Cup dla Szaflar


Kolejna edycja turnieju Lowell Foods Liga Podhalańska – Memory Cup padła łupem Szaflar. Po wygraniu przed tygodniem grupy,,zespól ten rozgromił w półfinale Odrowąż, a w finale po wyrównanym przebiegu pokonał Orawę. Szaflary były bez wątpienia najlepszym zespołem turnieju, ale pochwała należy się i pozostałym ,a zwłaszcza  Orawie, której młodzież spisywała się bardzo dobrze.

202008029518133495159641323Szaflary po wygraniu MemoryCup          Foto – Marek Krawczyk

Oto szczegóły Czytaj dalej

artykul w dziale: Sobieski liga Podhalańska

Joe Basiorka wygrywa w Wilmette


9-ta kolejka golfowej ligi „Bałka Cup”  została rozegrana na jednym z najstarszych pól golfowych w rejonie Chicago, zbudowanym w 1922 roku –  Wilmette Golf Club.
Komplet punktów zaliczył  Joe Basiorka z bardzo dobrym wynikiem 74 ude-rzeń.
W tabeli nie zajdą większe zmiany, ponieważ nie zawiodła reszta faworytów.
Kolejne miejsca zajeli: Czytaj dalej

artykul w dziale: golf

Żywiec Podhale gotowy do gry


Mamy nowy zespół w Lowell Foods Liga Podhalańska. Można powiedzieć, że wywodzi się on z góralskiej ligi, bowiem zarówno prezes Żywca Podhala – Jan Moczarny, jak i trener zespołu – Stanisław Maciata występowali w tej lidze. J-go założyciel – Jan Moczarny pochodzi z miejscowości Plute k/Nowego Targu.  W Chicago wylądować 1989 roku… Czytaj dalej

artykul w dziale: Sobieski liga Podhalańska, Stawski Soccer League

Ligi jednak nie zagrają


W najbliższą sobotę 1 sierpnia miał rozpocząć się nowy sezon  w Premier Soccer League of Chicagoland, w której występuje osiem polonijnych zespołów. Niestety do inauguracji nie dojdzie. Gubernator stanu Illinois w związku z rosnąca ostatnio  liczbą zachorowań na koronawirusa, wprowadził ponownie pewne ograniczenia. W grupie zakazanych na pewien – na razie nie określony czas – sportów, znalazła się tzw. rekreacyjna piłka nożna, czyli amatorskie ligi,.
W związku z  tym kierownictwo Premier Soccer League of Chicagoland zmuszone było odwołać  jesienna rundę rozgrywek.
Podobny los spotkał ligi National i Metropolitan. Jak nam powiedział trener Ea-gles Robert Sempoch, sezon  został defnitwnie odwołany Pozotaje zgoda jedynie na treningi, czy małe gierki.
Niepewny jest również start halowych lig w listopadzie (Europa League , Natio-nal) czy na początku stycznia przyszłego roku,  jak w wypadku ligi Metropolitan.

artykul w dziale: piłka nożna

Pożegnanie…


Nie żyje blika nam EWA MILDE.
Bogdanowi  Łańko z całego serca składamy wyrazy głębokiego współczucia

                                                                            Wanda Czekańska
                                                                            Wiesław Książek

artykul w dziale: boks, News

Wiecej w archiwum