Stawski Soccer League | Metropolitan Soccer League | National Soccer League | Liga Podhalanska | Il. Metropolitan A.H. Soccer League
 


- - - - - - MIEJSCE NA REKLAME - - - - - -

Weekend na sportowo


Przed nami kolejny weekend – grają ligi National i Europa League, a siatkarze rozegrają ósmą kolejkę w Polonijnej Lidze Siatkówki.
Oto szczegóły Czytaj dalej

artykul w dziale: piłka nożna

Golfiści na Florydzie


W Orlando na Florydzie trwa zgrupowanie golfistów, zorganizowane przez Polish American Golf Club. Uczestniczy w nim 48 golfistów z wszystkich trzech polonijnych klubów w Chicago.
Podczas zgrupowania rozgrywany jest czterodniowy turniej. Po dwóch dniach prowadzi Kuba Miśkiewicz (PAGC) – 158 uderzeń przed Adamem Wojtaszkiem  (Arizona)  159 i Joe Basiorką (Podhale Golf Club) 161 uderzeń. Zakończenie turnieju w sobotę.

artykul w dziale: golf

Michał Wolski potwierdził prymat


9 grudnia w Schaumburgu został rozegrany polonijny turniej tenisa stołowego PACBA OPEN 2018..  Organizacja PACBA zrzeszająca polsko-amerykańskich kontraktorów już od wielu lat jest sponsorem i współorganizatorem turniejów pingpongowych w Chicago. Turniej oficjalnie został otwarty przez przedstawiciela PACBA pana Bogdana Gromka. W zawodach udział wzięło 65 zawodników. W najsilniejszej kategorii zawansowanej potwierdził swój prymat w polonijnym tenisi stołowym 16-leni Michał Wolski , który niedawno triumfował w TOP-16 zdobywając tytuł mistrza Polonii.. Czytaj dalej

artykul w dziale: tenis stołowy

21 medali w zimowej scenerii


Wyjątkowo piękna była  inauguracja narciarskiego sezonu w Ski Brule (Michigan) – piękna, słoneczna  mroźna aura, a przede wszystkim dużo śniegu – sceneria  jak w połowie  zimy, a  nie na początku grudnia. Narciarze TATRY Ski Club byli najliczniejszą,  ponad 25-osobową grupą i  przywieźli do Chicago 21 medali. A konkurencja była silna- np. w Elicie, gdzie dotychczas bezapelacyjne królował Szymek Gsienica, chociaż wygrał, to deptali mu po pietach młodzi narciarze z high school. W slalomie specjalnym  wyprzedził drugiego na mecie Aarona Grzelaka po dwóch przejazdach zaledwie o  o 0.35 sek. Najsilniejsi okazali się nasi w grupie Vet. A – nie tylko zdobyli po trzy pierwsze miejsca, ale np., w giganci cwattty bł Dariusz Kulon, szósty Jacek  Pyzowski, siódmy Adam Trzebunia i ósmy Janusz Kotelon.

IMG950077-2Grupa narciazy TATR na zawodach w Ski Brule – od lewej: Piotr Mądrzyk, Franek Dziechciowski, Józef Guzik. Jacek Pyzowski, Szymek Gąsienca i Jacek Albrycht

Oto  zdobywcy medali (na pierwszym miejscu lokata w gigancie, na drugim w slalomie) Czytaj dalej

artykul w dziale: narciarstwo

Luau odzyskała prowadzenie


W siódmej kolejce sezonu w Polonijnej Lidze Siatkówki doszło do pojedynku na szczycie –  lider AAC Eagles spotkał się z mistrzem poprzedniego sezonu Luau USA. Niespodzianki nie było, bowiem Eagles wystąpił bez czterech podstawowych zawodników. Konieczne roszady sprawiły,  że rozgrywający musiał wystąpić w roli….atakującego. W tej sytuacji szans na pokonanie Luau nie było i pojedynek zakończył się po dwóch setach, co pozwoliło objąći prowadzenie w  tabeli przez Luau.
.Niespodzianką było gładkie zwycięstwo Homies nad Wave, natomiast wyrównana walka toczyła się w ostatnim pojedynku dni  pomiędzy MMA i DKM. Wygrał go w tie-breaku DKM.
Oto wyniki i aktualna tabela. Czytaj dalej

artykul w dziale: siatkówka

Czarni Jasło samodzielnym liderem


Czarni Jasło umacniają się na prowadzeniu w Europa League. W trzeciej ko-lejce  w meczu na szczycie pokonali Błyskawicę i zostali samodzielnym liderem, jedynym zespołem bez straty punktu. Druga bowiem  w tabeli Wisłoka raczej nieoczekiwanie, ale zasłużenie przegrała z Błyskawicą under-23.

3Y9A6213Fragment z meczu Błyskawicy z Czarnymi Jasło. A jak padły bramki? Patrz poniżej

   Foto  Jacek Jówko
W First Division trwa dobra passa Unii Chicago,  która wygrała trzecie kolejne spotkanie. Założyciel zespołu – Łukasz Mikołajczak nie ukrywa, że celem na mecie sezonu jest miejsce na podium, być może nawet  na najwyższym stopniu, W czołówce znajdują się także Jagiellonia i Polonez, których ciekawe spotkanie w polonijnych derby zakończyło się sprawiedliwym remisem.   Zgodnie z przypuszczeniami, młode zespoły nastolatków – Wisła B i Eagles B na razie sobie nie radzą, ale każdy kolejny mecz ze starszymi, silniejszymi rywalami to dobra dla nich nauka.
Oto szczegóły Czytaj dalej

artykul w dziale: piłka nożna

Wiecej w archiwum